Maroko sveikatos apsaugos ministerija ragina nutraukti persekiojimą už vienalyčius santykius

Š. m. birželio 8 dieną Maroko sveikatos apsaugos ministerija paragino šalies valdžios atstovus pasipriešinti homoseksualių asmenų stigmatizavimui visuomenėje ir nutraukti persekiojimą už tos pačios lyties asmenų santykius. Maroko sveikatos apsaugos ministerijos atlikto tyrimo duomenimis, dėl minėtų priežasčių šalies LGBT* bendruomenė patiria didesnę ŽIV bei kitų užkrečiamųjų ligų riziką.

Šalies sveikatos apsaugos ministras El Houssaine Louardi paragino valdžios atstovus nacionaliniu lygmeniu nutraukti persekiojimą už tos pačios lyties asmenų santykius, skatinti LGBT* asmenų integraciją visuomenėje, vykdyti užkrečiamųjų ligų profilaktikos programas ir didinti visuomenės sąmoningumą šiais klausimais.

Už tos pačios lyties asmenų santykius Maroke taikoma baudžiamoji atsakomybė. Homoseksualūs ir biseksualūs asmenys persekiojami daugelyje Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos valstybių, išskyrus Jordaniją ir Bahreiną. Žmogaus teisių aktyvistai visame pasaulyje ne kartą ragino Maroko valdžios atstovus teisiškai pripažinti tos pačios lyties asmenų santykius.

Po to, kai internete paskelbė savo bučinio prie antikinės šventyklos nuotrauką, š. m. birželio 2 dieną dvi Prancūzijos žmogaus teisių organizacijos „Femen“ aktyvistės buvo deportuotos iš Maroko. Specialiame pareiškime prancūzų aktyvistės pabrėžė, jog šis incidentas parodo, kaip dažnai Maroke už homoseksualius santykius taikoma baudžiamoji atsakomybė bei laisvės atėmimo bausmė.