LR VYRIAUSYBĖ SKELBIA KONSULTACIJAS SU VISUOMENE DĖL LYTIES KEITIMO

Sveiki, kolegos, draugai ir bičiuliai,

Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL vardu norėtume Jums padėkoti, kad pasirašėte #TRANS_LT peticiją dėl neegzistuojančios lyties pakeitimo procedūros Lietuvoje. Per keletą mėnesių peticiją pasirašė daugiau kaip 1800 žmonių, o socialiniai #TRANS_LT kampanijos vaizdo klipai internetinėje platformoje YouTube buvo peržiūrėti daugiau kaip 35000 kartų. Džiaugiamės, kad Lietuvoje vis daugiau žmonių pasisako už efektyvų žmogaus teisių standartų užtikrinimą translyčiams asmenimis. Ačiū, kad esate su mumis!

Šiandien mums ir vėl yra reikalinga Jūsų pagalba.

LR Vyriausybės atstovė prie Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) paskelbė viešą konsultaciją, siekdama sužinoti visuomenės nuomonę, koks su lyties pakeitimu susijęs teisinis reguliavimas yra priimtiniausias. Nors pagrindinių žmogaus teisių užtikrinimo klausimai neturėtų tapti „viešų apklausų“ objektu, turime suprasti, kad mūsų oponentai irgi nesnaudžia. Dėl šios priežasties privalome pareikšti savo nuomonę čia ir dabar!

KĄ REIKIA PADARYTI?

Iki š. m. gegužės 31 d. (imtinai) iš savo asmeninės el. pašto dėžutės adresu karolina.bubnyte@tm.lt išsiųskite tokią žinutę:

Tema: Dėl lyties keitimo procedūros įteisinimo Lietuvoje

„Gerbiama Karolina Bubnyte,

Dėkoju už galimybę konsultacijos su visuomene „Dėl Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimo byloje L. prieš Lietuvą“ metu pareikšti savo asmeninę nuomonę dėl labiausiai priimtino su lyties pakeitimu susijusio teisinio reguliavimo Lietuvoje.

Iš pasiūlytų teisinio reguliavimo variantų labiausiai palaikau liberalųjį variantą:

  • Numatyti galimybę civilinės būklės aktų įrašus keisti administracine tvarka atskirais atvejais dar iki   chirurginio išorinių lytinių požymių pakeitimo.

Taip pat siūlau palikti galiojančią Civilinio kodekso 2.27 straipsnio nuostatą ir priimti lyties pakeitimo sąlygas ir tvarką  nustatantį atskirąjį įstatymą.

Norėčiau atkreipti Jūsų dėmesį kad ne visi translyčiai žmonės pageidauja atlikti lyties pakeitimo operacijas, o galimybė pasikeisti asmens tapatybės dokumentus šiems asmenims užtikrintų galimybę gyventi pilnavertį gyvenimą be diskriminacijos, priekabiavimo ir smurto. Dėl šios priežasties būtina priimti atskirąjį Lyties keitimo įstatymą, paremtą gerąja kitų užsienio valstybių (pvz., Maltos, Airijos ir Danijos) praktika.

Dėkoju už galimybę pareikšti savo asmeninę nuomonę dėl lyties keitimo sureguliavimo ir tikiuosi, kad bus pasirinktas mano pasiūlytas variantas.

Pagarbiai,“

Š. m. birželio 2 d. asociacijos LGL ir Žmogaus teisių stebėjimo instituto (ŽTSI) atstovai susitiks su Vyriausybės atstove prie EŽTT aptarti konsultacijos su visuomene metu gautos informacijos. Kuo daugiau Jūsų balsų sulauksime, tuo stipresnė bus mūsų pozicija susitikimo metu.

Padėkite mums žengti dar vieną mažą žingsnelį siekiant lyties pakeitimo procedūros įteisinimo Lietuvoje!

Ačiū, kad esate su mumis!