Lietuvos komisariatams išplatintas leidinys apie neapykantos nusikaltimus

Nacionalinė lesbiečių, gėjų, biseksualių ir translyčių (LGBT*) asmenų organizacija LGL š. m. vasario 10 d. visiems Lietuvos policijos komisariatams išplatino leidinį „Neapykantos nusikaltimai: praktinis vadovas policijos pareigūnams“ (2014 metai). Leidinys kiek anksčiau išplatintas už teisininkų bei policijos pareigūnų rengimą atsakingų institucijų ir įstaigų, – Lietuvos policijos mokyklos bei Lietuvos aukštųjų mokyklų bei universitetų, bibliotekoms. Jį  taip pat galima rasti viešosiose bibliotekose visoje Lietuvoje.

Leidinyje pateikiama pagrindinė informacija apie neapykantos nusikaltimus bei LGBT* bendruomenės patirtis. Publikacijoje pateikti tekstai atsakys į daugelį klausimų, susijusių su neapykantos nusikaltimų identifikavimu bei tyrimu, bendravimu su nuo jų nukentėjusiais asmenimis, leidinys taip pat supažindins su užsienio šalių teisėsaugos institucijų gerosiomis praktikomis bei Nusikaltimų aukų teisių direktyvos nuostatomis, kurios į Lietuvos teisės aktus turės būti perkeltos iki š. m. lapkričio 16 d.

Policijos pareigūnai gina ir saugo žmogaus teises bei padeda jas užtikrinti, o tai – ypatingai svarbu LGBT* bendruomenei, kuriai net LR Konstitucijoje įtvirtintos teisės neretai nėra taikomos taip, kaip kitoms socialinėms grupėms. Todėl dalindamiesi leidiniu „Neapykantos nusikaltimai: praktinis vadovas policijos pareigūnams“ su Lietuvos policija tikimės, kad kartu sieksime LGBT* žmonių saugumo ir apsaugos nuo smurto bei didinsime reagavimo į neapykantos nusikaltimus efektyvumą.

Asociacija LGL tęsia darbą neapykantos nusikaltimų srityje ir šuo metu vykdo projektą „Požiūrio keitimas: policijos įsitraukimo didinimas kovoje prieš homofobinius ir transfobinius nusikaltimus“, kurį remia tarptautinė LGBTI* (lesbiečių, gėjų, biseksualių, transseksualių ir interseksualių asmenų) teisių organizacija „ILGA-Europe“. Projekto metu organizuojamos apskritojo stalo diskusijos su politikais, vyriausybės ir atsakingų institucijų, nevyriausybinių organizacijų atstovais, akademikais. Taip pat š. m. kovo pabaigoje bus organizuojama konferencija. Daugiau informacijos apie konferenciją skelbsime netrukus.

Neapykantos nusikaltimai: praktinis vadovas policijos pareigūnams, 2014

 

eea grantsŠis leidinys – Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo 2009-2014 periodo NVO Programos Lietuvoje remiamo projekto „Link praktinio LGBT* teisių įgyvendinimo Lietuvoje“ dalis.

openILGA