LGL vadovas V. Simonko: Lietuvoje vaikus jau dabar augina ne vien tik heteroseksualios poros

Seimo teisės departamentui nurodžius, kad tvarkiečio“ Petro Gražulio pataisos, kurioje buvo įrašytas draudimas įsivaikinti tos pačios lyties asmenims, prieštarautų Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijai.

Laisvos visuomenės instituto direktorė Toma Bružaitė teigia, kad valstybė turėtų būti orientuota į mamos ir tėčio šeimos modelį. „Vaikas turi augti su mama ir tėčiu. (…) Todėl valstybės politika turėtų būti orientuota būtent į tokį modelį“, – „Žinių radijo“ laidoje „Aktualioji valanda“ sakė T. Bružaitė.

Tuo tarpu Lietuvos gėjų lygos vadovas Vladimiras Simonko teigia, kad visi sprendimai, daromi Europos Žmogaus Teisių Teisme, Lietuvai, kaip Europos Tarybos narei, yra privalomi, o P. Gražulio iniciatyva yra homofobinė.   „Vaikas turi teisę į mamą ir tėtį. Vaikas turi teisę į saulėtą vaikystę. Bet, deja, reikia pripažinti, kad Lietuvoje ne visada taip atsitinka, – sakė V.Simonko – Kodėl taip įvyko nepriklausomoje Lietuvoje, kad virš 10 tūkst. vaikų neranda savo mamos ar tėčio?“

Plačiau skaitykite portale delfi.lt

Visą laidos „Aktualioji valanda“ įrašą klausykite ČIA.