LGL savanorės Dovilės įspūdžiai: EST savanorystė Salonikų „Pride“

Šių metų birželio mėnesį nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL bendradarbiaujant su tarptautiniais partneriais “United Societies of Balkan” ir “Thessaloniki Pride” išlydėjo savo savanorę atlikti EST savanoriškos tarnybos į Salonikų miestą Graikijoje. EST tai Europos Savanorių Tarnyba, Europos Sąjungos programos priemonė padedanti jaunimui nuo 17 iki 30 m. išvykti į užsienį ir dirbti savanoriškoje veikloje, pasirinktoje srityje, ir taip įgyti reikiamos patirties bei kompetencijų. Savanoriška ilgalaikė veikla gali trukti nuo 2 iki 12 mėn. Būtent šį balandį, po atrankinio etapo, LGL išsiuntė Dovilę į 10 mėn. Europos Savanorių Tarnybą. Štai ką apie pirmuosius du mėnesius ir savo įspūdžius pasakoja Dovilė.

“Atvykau ankstyvą balandžio 24 d. rytą (visgi nusigauti iki Salonikų nėra labai paprasta, reikia keliauti dvejais lėktuvais). Mane pasitiko kita savanorė iš Bulgarijos, kuri kartu su manimi dalyvauja tame pačiame ilgalaikiame projekte. Kartu nuvykome į apartamentus, kuriuos mums suteikė “United Societies of Balkan”. Tai daugiaaukštis namas netoli traukinių stoties ir miesto centro, kuriame yra apsistoję ir daug kitų EST savanorių, tik kitiems projektams. Netrukus turėjome šiltą susitikimą su globojančios organizacijos vadovais. Kitą dieną turėjome keliauti jau į organizaciją, kurioje savanoriausim iki pat vasario. Jau pačią pirmą dieną aptarėme savo gebėjimus, kaip aš ir kolegė galime bendradarbiauti ir ką galime atnešti savanoriaudamos. Mūsų pagrindinis tikslas buvo sutelkti visas savo pajėgas ir kūrybiškumą kuriant savitą kontekstą ir didinant siekėjų skaičių “Thessaloniki Pride” organizacijos “Instagram” puslapyje @thess_pride ir jų projekto “It Gets Better Greece” “Instragram” puslapyje @itgetsbettergreece.”

“Taip kartu dirbant ir pasitariant, bei organizacijos vadovo paprašytos gegužės 4 d. paleidome savo pirmą įrašą, kampaniją ,,50 dienų/atspalvių iki Pride parado”. Juose dalindavomės akimirkomis iš praėjusių metų Pride renginių, kiekvieną penktadienį informuodavome apie kitų šalių artėjančius Pride renginius. Tuo pačiu, minėtuose puslapiuose, dalinamės LGBT* renginiais, pozityviomis naujienomis bei įkvepiančiomis citatomis. Bet tai dar ne viskas, ką mes darome šioje organizacijoje.

Birželio mėnesio 9 d. turėjome progą aplankyti ir Atėnų Pride, kurio metu pradėjome savo planuotus vaizdo įrašus “It Gets Better” projektui, kuriame žmonės kalbėtų, kodėl visgi situacija pasaulio, šalies ar asmeninio gyvenimo kontekste gerėja. Taip pat jau pačio parado metu abi, su kolege, darėme tiesiogines translacijas bei fotografavome visą renginį. Tai buvo puiki generalinė repeticija prieš Salonikų Pride, kuris vyko birželio 23 d., kadangi dvi savaitės prieš jį turėjome parengi ne vieną įrašą ar istoriją per dieną. Pačio festivalio metu teko eiti į kiekvieną renginį ir daryti kiekvieno renginio nuotraukas. Ką jau šnekėti apie parado dieną, kuri tęsėsi iki pat koncerto pabaigos, tai yra 1 val. nakties.

“Taip, čia yra viena įdomiausių detalių apie Balkanus, jie savo žygiavimus paradų metu pradeda vakarais, dažniausiai 19 val. vakaro, prieš jį turi Pride mugę, o po jo koncertus su daugybe žmonių. Dabar kai jau visa tai pasibaigė, sekėjų kiekį organizacijos puslapyje, per du mėnesius išauginome nuo 270 iki 1000, kas manau visai neblogai kaip žmonėms, kurie nėra turėję tokios patirties ir finansinių išteklių. Tačiau tai dar ne viskas, liko 8 mėn. naujų įspūdžių ir idėjų, ką toliau daryti tuose dviejuose puslapiuose, kaip toliau tobulėti, bei tuo pačiu, galime pasidžiaugti, prie mūsų prisijungia nauja savanorė iš Italijos.”


logo-erasmus-plus