LGL ragina užtikrinti teisę į taikius susirinkimus be jokios diskriminacijos

Asociacija Lietuvos gėjų lyga (LGL) laikosi pozicijos, jog Vilniaus miesto savivaldybės sprendimas neišduoti leidimo „Baltic Pride 2013“ eitynėms Gedimino prospektu yra neteisėtas ir pažeidžia Susirinkimų įstatyme įtvirtintas nuostatas. Tokios pačios nuomonės laikosi ir naujos Susirinkimų įstatymo redakcijos autorė Seimo narė Dalia Kuodytė. Parlamentarės teigimu, savivaldybės veiksmai turėtų būti įvertinti Seimo Žmogaus teisių komitete. Europos Tarybos Parlamentinė asamblėja kitą savaitę galimai svarstys pranešimą, kuriuo siekiama paraginti Vilniaus miesto savivaldybę užtikrinti efektyvų teisės į taikius susirinkimus įgyvendinimą įvairioms visuomenės grupėms, nepriklausomai nuo jų reiškiamų idėjų populiarumo.

 

Remiantis 14-uoju Susirinkimų įstatymo straipsniu, policijos pareigūnai privalo sudaryti organizacines ir kitokias įstatymų numatytas galimybes teisėtiems susirinkimams organizuoti. Jeigu policijos pareigūnai turi informacijos apie papildomas grėsmes, jie privalo imtis papildomų priemonių šioms grėsmėms pašalinti, o ne siūlyti keisti planuojamą susirinkimo vietą. Dėl šios priežasties Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko Kęstučio Lančinsko pasisakymai viešojoje erdvėje, jog užtikrinti eitynių dalyvių saugumą Upės gatvėje būtų paprasčiau nei Gedimino prospekte, negali būti traktuojami kaip pakankamas pagrindas perkelti šią vasarą organizuojamas „Eitynes už lygybę“ iš miesto centro – Gedimino prospekto – į nuošalią vietą paupyje tarp automobilių stovėjimo aikštelių.

 

Lietuvos gėjų lyga laikosi pozicijos, jog laisvė pasirinkti norimą taikaus susirinkimo vietą yra vienas iš pagrindinių konstitucinės teisės į taikius susirinkimus elementų. „Baltic Pride“ eitynėmis siekiama padidinti homoseksualių ir transseksualių LR piliečių socialinį matomumą Lietuvos visuomenėje, o papildomų „getų ir rezervatų“ kūrimas dešiniajame Neries krante yra diskriminacinis ir tikrai neprisideda prie efektyvios LGBT bendruomenės teisės į taikius susirinkimus įgyvendinimo.

 

Lietuvos gėjų lyga imsis visų įmanomų priemonių ginant homoseksualių ir transseskualių LR piliečių teisę į taikius susirinkimus. Tikimės konstruktyvaus dialogo ir bendradarbiavimo tiek su Vilniaus miesto savivaldybės atstovais, tiek su policijos pareigūnais ginant demokratinėje LR konstitucijoje įtvirtintas vertybes bei raginame išduoti leidimą eitynėms Gedimino prospektu.