LGL liepos 16 d. vyks LGBT šeimų grupinė diskusija

RISE-logo-2
Kokius kasdienius iššūkius Lietuvoje patiria LGBT šeimos? LGBT šeimų balsas turi būti išgirstas – susitikime grupinėje diskusijoje jau liepos 16 d. 17.30 val. V. Šopeno g. 1-1, Vilnius

Partnerystės institutas ar Santuokos lygybė tapo realybe ne tik daugelyje ES šalių, bet taip Norvegijoje, Juodkalnijoje, JAV, Kanadoje, Kosta Rikoje, Taivane, Australijoje ir kt.  Tačiau Lietuvoje, Latvijoje, Lenkijoje, Bulgarijoje, Rumunijoje ir Slovakijoje LGBT partneriams, jų vaikams nėra prieinamos jokios šeimai reikalingos teisinės ir socialinės garantijos.

  • Nors Lietuva pirmauja pagal globėjų trūkumą, o institucinėje globoje augančių vaikų skaičius yra didžiulis, LGBT šeimoms galimybės savo šeimoje auginti vaiką yra ribotos, taip pat  Lietuvos įstatymuose yra įtvirtintas imperatyvus surogacijos draudimas;
  • Bendrosios jungtinės nuosavybės normos netaikomos vienalyčių partnerių santykių atžvilgiu;
  • LGBT šeimoms kyla sunkumų sudarant paskolos sutartis;
  • vienalyčiai partneriai neturi specifinių baudžiamajame procese sutuoktiniams užtikrinamų garantijų
  • jiems nėra prienami ilgalaikiai pasimatymai atliekant bausmę įkalinimo įstaigoje;
  • LGBT šeimų teisės suvaržytos dar daugeliu kitų atvejų.
LGBT šeimos Lietuvoje susiduria ne tik su teisinėmis, bet ir su socialinėmis kliūtimis. Naujausias Pagrindinių teisių agentūros tyrimas  atskleidė, jog net 44 proc. LGBT asmenų Lietuvoje vengia viešai laikytis rankomis su savo tos pačios lyties partneriu dėl baimės patirti smurtą ar priekabiavimą.
*Norinčius dalyvauti grupinėje diskusijoje prašome patvirtinti savo dalyvavimą el. paštu office@gay.lt

*Šio tyrimo tikslas – ištirti LGBT šeimų patirtis Lietuvoje. Tyrimo rezultatai bus naudojami teikiant rekomendacijas politikos formuotojams taip siekiant pagerinti teisinę ir socialinę LGBT šeimų padėtį. Jūsų duomenys išliks konfidencialūs ir bus naudojami tik tyrimo tikslais.ES-logo-Teisiu-lygybes-ir-pilietybes-programa-taisytas-K3 (1)