LGL kviečia į „Pripažinimas atveria duris“ renginių savaitę

Nacionalinė LGBT teisių organizacija LGL rugpjūčio 26-28 d. organizuoja „Pripažinimas atveria duris“ renginių savaitę translyčiams žmonėms, jų artimiesiems, bičiuliams bei žmogaus teisių ekspertams ir politikams.

Bendrausime, rengsime kūrybines dirbtuves, dalinsimės pica, diskutuosime ir mokysimės, dalyvausime Vilniaus LGBT festivalio „Kreivės“ filmų peržiūrose ir tiesiog bendrausime. Programą pradėsime nuo to, kas svarbiausia.

Taigi rugpjūčio 26 d. 12:00 kviečiame translyčius žmones, jų artimuosius bei bičiulius pasidalinti pica, įsitraukti į kūrybines dirbtuves ir tiesiog pasikalbėti. Tikime, kad mums visiems rūpi susipažinti ir pasidalinti savo gyvenimo istorijomis. Smalsu išgirsti kitų pasakojimus apie kelionę savęs atradimo link, sulaukti padrąsinimo užstrigus tarpinėje stotelėje, ir užduoti klausimus jau pasiekusiems kelionės tikslą. Prie mūsų prisijungs svečiai iš užsienio: Ugla Stefanía Jónsdóttir ir Noah Keuzenkamp.

16:00 LGL rengia mokymus „Kaip pasiekti translyčių žmonių auditoriją“ žmogaus teisių aktyvistams, ekspertams bei politikams, kuriuose Ugla ir Noah dalinsis žiniomis, patirtimi ir patarimais visiems neabejingiems translyčių asmenų teisėms. Kartu mėginsime išsiaiškinti, ko reikia, kad į LGBT žmonių teisių apsaugą įtrauktume ir pačią bendruomenę. Kalbėsime ir apie elementarius dalykus, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas, ir specifines problemas, su kuriomis susiduria translytis asmuo.

Vakare skubėsime į kino teatrą „Skalvija“, kur 19:00 vyks Vilniaus LGBT festivalis „Kreivės“ ir filmo „Berniokė“ (angl. Tomboy) peržiūra. Dramoje įtaigiai atskleidžiama lyties tapatybės svarba žmogiškuose santykiuose.

LGL ragina po „Berniokės“ peržiūros neskubėti namo, greta kino salės esančioje kavinėje „Planeta“ pasivaišinti gėrimais bei aptarti filmo įspūdžius su bendraminčiais ir svečiais iš užsienio. Diskusijoje dalyvaus Islandijos studentų Queer organizacijos ir „Trans-Iceland“ prezidentė bei LGBT žmogaus teisių aktyvistė Ugla Stefanía Jónsdóttir ir „TransGender Europe“ (TGEU) narys bei translyčių žmonių teisių aktyvistas Noah Keuzenkamp. Susitikime kalbėtis, turiningai ir smagiai praleisti laiką draugiškoje aplinkoje.

„Nors transseksualių žmonių padėtis Europos šalyse labai skirtinga, esminis aktyvistų mūšis vyksta dėl visuomenės pripažinimo ir teisinės apsaugos nuo neapykantos nusikaltimų ir kalbos,“ – pabrėžia Ugla. Pripažinimas – ir kampanijos „Pripažinimas atveria duris“ raktažodis. Teisinio lyties pakeitimo pripažinimas leistų translyčiams asmenims gyventi oriai, sveikai ir laimingai: garantuotų laisvą ir sąžiningą dalyvavimą darbo rinkoje, siekti puikių mokymosi rezultatų ir turėti vaikų.

Rugpjūčio 27 dieną 17:00 kviečiame į viešą renginį „Būti translyčiu žmogumi Europoje: požiūris, perspektyvos ir iššūkiai“, kuris vyks Europos lyčių lygybės institute. Pranešimus skaitys kompetentinga žmogaus teisių ekspertų grupė.

eea grantsRenginio metu daugiau sužinosime ir apie kampaniją “Pripažinimas atveria duris”.

LGL kviečia dalyvauti konferencijoje „Būti translyčiu žmogumi Europoje: požiūris, perspektyvos ir iššūkiai“ ir susipažinti su translyčių žmonių padėtimi Europoje bei diskutuoti.

Renginiai – LGL projekto „Link praktinio LGBT teisių įgyvendinimo Lietuvoje“ dalis. Projektą remia Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo NVO Programa.