LGL kviečia pažinti ir pripažinti translyčius žmones

Rupjūčio 26-28 d. asociacija LGL organizuoja renginių seriją translyčiams žmonėms, jų artimiesiems ir bičiuliams, žmogaus teisių aktyvistams ir ekspertams, kurios metu dalinsimės žiniomis, patirtimi, klausimais ir atsakymais bei transpica.

Programą pradėsime nuo to, kas svarbiausia. Tikime, kad mums visiems rūpi susipažinti ir pasidalinti savo gyvenimo istorijomis. Smalsu išgirsti kitų pasakojimus apie kelionę savęs atradimo link, sulaukti padrąsinimo užstrigus tarpinėje stotelėje, ir užduoti klausimus jau pasiekusiems kelionės tikslą. Tad rugpjūčio 26 d. 12:00 kviečiame į LGBT* centrą paskanauti (trans)picos kūrybinėse dirbtuvėse.

Pasistiprinę (trans)pica dalyvausime kūrybinėse dirbtuvėse. Žinome, kaip nedrąsu, bet būtina atsiverti. Todėl tiesiog susitikime neįpareigojančioje aplinkoje draugiškoje kompanijoje pasidalinti gabalėliu (trans)picos. Prie mūsų prisijungs svečiai iš užsienio: Ugla Stefanía Jónsdóttir ir Noah Keuzenkamp.

Ugla – Islandijos studentų Queer organizacijos atstovė ir LGBT* asmenų teisių aktyvistė. „Mano šalyje LGBT* žmonių matomumas, visuomenės diskusija ir švietimas – nepaprastai svarbus, todėl ir pažengėme taip toli,“ – Islandų sėkmės receptu dalinasi Ugla. Ugla pažadėjo papasakoti apie savo, kaip translyčių žmonių savitarpio pagalbos grupės koordinatorės, patirtį ir atsakyti į visus klausimus.

Noah Europoje ir Pietų Azijoje entuziastingai dirba LGBT žmonių teisių srityje jau penkerius metus. Noah ne tik organizacijos TGEU narys, transseksualų, AIDS sergančių žmonių, seksualinių, reprodukcinių teisių gynėjas, bet ir homoseksualumo dekriminalizacijos aktyvistas bei poliglotas!

16:00 LGL organizuoja mokymus „Kaip pasiekti translyčių žmonių auditoriją“ LGBT* bendruomenei ir visiems, kurie domisi LGBT* žmogaus teisių problemomis, kuriuose Ugla ir Noah dalinsis žiniomis, patirtimi ir patarimais visiems neabejingiems translyčių asmenų teisėms. Kartu mėginsime išsiaiškinti, ko reikia, kad į LGBT* žmonių teisių apsaugą įtrauktume ir pačią bendruomenę. Kalbėsime ir apie elementarius dalykus, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas, ir specifines problemas, su kuriomis susiduria translytis asmuo.

„Nors transseksualių žmonių padėtis Europos šalyse labai skirtinga, esminis aktyvistų mūšis vyksta dėl visuomenės pripažinimo ir teisinės apsaugos nuo neapykantos nusikaltimų ir kalbos,“ – pabrėžia Ugla. Pripažinimas – ir kampanijos „Pripažinimas atveria duris“ raktažodis. Teisinio lyties pakeitimo pripažinimas leistų translyčiams asmenims gyventi oriai, sveikai ir laimingai: garantuotų laisvą ir sąžiningą dalyvavimą darbo rinkoje, siekti puikių mokymosi rezultatų ir turėti vaikų.

19:00 skubėsime į kino teatrą „Skalvija“, kur vyks Vilniaus LGBT* festivalis „Kreivės“ ir filmo „Berniokė“ (angl. Tomboy) peržiūra. Dramoje įtaigiai atskleidžiama lyties tapatybės svarba žmogiškuose santykiuose. Asociacija LGL ragina po “Berniokės” peržiūros neskubėti namo, greta kino salės esančioje kavinėje „Planeta“ pasivaišinti gėrimais bei aptarti filmo įspūdžius su bendraminčiais bei Ugla ir Noah.

Rugpjūčio 27 dieną 17:00 kviečiame į viešą renginį „Būti translyčiu žmogumi Europoje: požiūris, perspektyvos ir iššūkiai“, kuris vyks Europos lyčių lygybės institute.

Pranešimus skaitys kompetentinga žmogaus teisių ekspertų grupė: Kristina Vyšniauskaitė-Radinskienė (ET Europos socialinės chartijos vyriausybinis komitetas), Vladimir Simonko (Asociacijos LGL valdybos pirmininkas) ir Richard Köhler (TGEU direktoriaus pavaduotojas).

Asociacija LGL kartu su organizacija „TransGender Europe“ (TGEU) kviečia dalyvauti konferencijoje „Būti translyčiu žmogumi Europoje: požiūris, perspektyvos ir iššūkiai“ ir susipažinti su translyčių žmonių padėtimi Europoje bei diskutuoti.

Plačiau apie renginius skaitykite čia.

eea_grants_320Renginiai organizuojamas pagal Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo NVO Programos Lietuvoje remiamą projektą „Link praktinio LGBT* teisių įgyvendinimo Lietuvoje“.