LGL filmo premjera ir diskusija paminėjo Tarptautinę atsiskleidimo dieną

2017 m. spalio 11 d. Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL, bendradarbiaudama su Izraelio ambasada Lietuvoje, paminėjo Tarptautinę atsiskleidimo dieną surengdama šventinį vakarą LGBT* bendruomenei ir jos draugams.

Vakaras prasidėjo kino teatre „Pasaka“, kur renginio svečius sveikino LGL vadovas Vladimiras Simonko ir Izraelio ambasados Vilniuje diplomatinės misijos vadovo pavaduotoja Efrat Hochstetler. Po sveikinimo žodžių svečiai žiūrėjo žydų kilmės amerikiečių režisieriaus Michael‘o Mayer‘io filmą „Tamsoje“ (angl. „Out in the Dark“).

Romantinė drama, kurios premjera vyko Toronto tarptautinio kino festivalio metu 2012 m. rugsėjį, pasakoja apie sudėtingus dviejų vaikinų – Rojaus, teisininko iš Izraelio, ir Nimerio, psichologijos studento iš Palestinos, – santykius. Pora atsitiktinai susipažįsta gėjų bare, tačiau tai – meilė iš pirmo žvilgsnio. Dėl jų santykių Nimeris atsiduria tarsi tarp dviejų ugnių – palestiniečių, atmetančių jį dėl jo seksualinės orientacijos, ir Izraelio visuomenės, nepriimančio jo dėl jo kilmės.

Šiais metais Tarptautinę atsiskleidimo dieną norėjome skirti visiems savo bendruomenės nariams, kuriems tenka patirti ypatingus iššūkius. Deja, situacija Lietuvoje vis dar nėra palanki LGBT* asmenims, todėl norėjome skirti dėmesį būtent jiems, pasakyti, kad jie nėra vieni, ir parodyti kitiems, kaip kartais žmonėms gali būti sudėtinga tiesiog būti savimi.

Tarptautinė atsiskleidimo diena siekėme LGBT* bendruomenės narius paskatinti priimti atvirumą. Įvairių šalių mokslininkai pripažįsta, kad žmonės, kurie savo pažįstamų rate turi LGBT* asmenų, tuo pačiu ir patys yra atviresni mūsų bendruomenei. Ir mes norime, kad Lietuva atsiskleistų! Mes norime, kad Lietuvos visuomenė galėtų atvirai kalbėti LGBT* temomis!

Po filmo peržiūros restorane „La Boheme“ vyko diskusija pavadinimu „Ar Lietuva iš tiesų atsiskleidžia? Tarp euforijos ir nusivylimo“. Diskusiją, kurią moderavo LGL žmogaus teisių politikos koordinatorius Tomas Vytautas Raskevičius, dalyvavo žmonės, savo asmeniniu pavyzdžiu, bet labai skirtingomis priemonėmis prisidėję prie LGBT* matomumo Lietuvoje: Seimo narė Aušrinė Armonaitė, vienas iš nuotraukų albumo „Lietuva atsiskleidžia: 99 LGBT+ istorijos“ autorių kino režisierius Romas Zabarauskas, aktorius, laidų vedėjas ir atlikėjas Dominykas Vaitiekūnas bei LGL Valdybos narė bei biseksualių asmenų teisių aktyvistė Aliona Nova.

Įvairūs tyrimai rodo, kad tik 12 proc. Lietuvos gyventojų pažįsta nors vieną homoseksualų ar biseksualų asmenį ir tik 3 proc. – translytį asmenį. Vos 45 proc. Lietuvos gyventojų jaustųsi jaukiai dirbdami su LGBT* kolega.

© Giordano Campanelli

Nacionalinė LGBT* teisių organizacija norėtų širdingai padėkoti Izraelio ambasadai Lietuvoje už jos ilgametę paramą LGBT* žmogaus teisėms ir kultūrinėms iniciatyvoms LGBT* tematika Lietuvoje.

Israel Logo (Old & New Combined)