LGL dalyvavo patyčių prevencijai skirtoje LGBT+ konferencijoje „Spalvos“ Klaipėdoje

2021 m. rugpjūčio 28 d. Klaipėdoje organizuotoje patyčių prevencijai skirtoje LGBT+ konferencijoje „Spalvos“ Nacionalinės LGBT teisių organizacijos LGL komunikacijos vadovė Eglė Kuktoraitė skaitė pranešimą „LGBT+ jaunuolių padėtis Lietuvoje, poreikiai ir emocinė sveikata COVID-19 pandemijos laikotarpiu“.

Pranešimo metu LGL komunikacijos vadovė teigė, kad kai Lietuvos moksleiviai priversti slėpti savo seksualinę orientaciją dėl patyčių, todėl kadangi problema paslėpta, yra manoma, kad švietimo įstaigose apskritai nėra problemų dėl homofobijos, nors ji – itin ryški kalbant su mokiniais. Be to, kai kurie mokytojai patys inicijuoja patyčias. E. Kuktoraitė ragino pakeisti pedagogų požiūrį ir mokytojų rengimą žmogaus teisių klausimu.

Konferencijoje dalyvavę žmogaus teisių bei jaunimo organizacijų, LGBT+ bendruomenės, Klaipėdos miesto savivaldybės atstovai, politikai ir kiti dalyviai ne tik apžvelgė esamą patyčių paplitimo tarp jaunimo situaciją, aptarė šios problemos pasekmes miestui bei jo gyventojams, bet ir supažindino su jau įgyvendintais sveikintinais patyčių prevencijos projektais.

Taip pat konferencijos metu buvo siekiama nustatyti ir pagrindinius uždavinius, padėsiančius Klaipėdai tapti lydere Lietuvoje įgyvendinant patyčių tarp jaunimo prevencijos politiką bei sprendžiant su tuo susijusius iššūkius. O renginio metu iškelti pagrindiniai tikslai buvo įtvirtinti konferencijos pabaigoje pasirašytu memorandumu.

Konferencija yra Klaipėdos – Europos jaunimo sostinės 2021 programos dalis.