LGL atstovė dalyvavo susitikime „Google“ būstinėje Dubline

2022 m. gegužės 17-19 dieną Nacionalinės LGBT teisių organizacijos LGL komunikacijos vadovė Eglė Kuktoraitė dalyvavo Europos Komisijos, socialinių tinklapių ir nevyriausybinių organizacijų atstovų susitikime dėl neapykantos kalbos stebėsenos socialiniuose tinkluose, kuris vyko „Google“ ir „Linkedin“ būstinėse Dubline (Airija).

Susitikimo metu Europos Komisijos, „Google+“, „Facebook“, „Twitter“, „Instagram“ ir „Youtube“ atstovai aptarė LGL bei kitų Europos nevyriausybinių organizacijų atliktos socialinių tinklapių stebėsenos dėl neapykantą kurstančių komentarų rezultatus.

Susitikime dalyvavę „Facebook“, „Twitter“, „Instagram“, „Microsoft“, „Linkedin“, „Tik Tok“, „Snapchat“„Google+“ ir „Youtube“ atstovai pabrėžė bendradarbiavimo su nevyriausybinėmis organizacijomis svarbą. Iniciatyvoje dalyvaujantys nevyriausybinių organizacijų ekspertai dalinosi iššūkiais, kylančiais pranešant apie neapykantos kalbos atvejus socialiniuose tinkluose. Tikimasi, kad tolesnis socialinių tinklų, vyriausybinių ir nevyriausybinių organizacijų ekspertų bendradarbiavimas taps veiksmingu atkirčiu neapykantos kalbai internete.