LGBT* eitynėse Varšuvoje – rekordinis dalyvių skaičius

Š. m. birželio 11 dieną Varšuvoje įvykusios jubiliejinės, 10-tosios LGBT* bendruomenės eitynės sutraukė rekordinį dalyvių kiekį. Iki tol daugiausiai parade buvo žygiavę 15 tūkstančių dalyvių, o šiandien eisena sutraukė dvigubai daugiau žmonių.

Palaikymo peticiją eitynėms kartu su kitų 36 šalių ambasadoriais pasirašė ir Lietuvos atstovas. Eitynės buvo ypatingos ne tik dėl rekordinio dalyvių kiekio, bet ir dėl to, kad vyko šalį valdant katalikiškai Teisės ir teisingumo partijai (TTP). Ši partija griežtai prieštarauja vienalytėms santuokoms, nori neleisti prekiauti kontraceptinėmis priemonėmis ir visiškai uždrausti abortus. Valdant TTP padaugėjo LGBT* bendruomenę atstovaujančių organizacijų užpuolimai, langų daužymai.

Būtent šiai partijai atstovavęs Varšuvos meras Lechas Kaczynskis prieš dešimtmetį kelis kartus neleido rengti tokių eitynių, absurdiškai motyvuodamas tuo, kad jos trukdo eismą sostinėje. Tada Lenkijos LGBT* bendruomenės palaikyti buvo atvykę įvairių ES politikai bei LGBT* asmenys iš Berlyno, Amsterdamo, Londono.

Iš viso net penkios pirmosios eitynės vyko negavus oficialaus valdžios leidimo, ir tik nuo 2006 metų jos jau vyksta teisėtai. Eitynių priešininkų agresija palengva nuslopo, ir jau keli metai Varšuvoje jie vyksta be didesnių incidentų, nors kituose didmiesčiuose dar vis pasitaiko užpuolimų, blokavimų. Šiemetinių eitynių dalyviai nešė plakatus, reikalaujančius leisti vienalytėms poroms tuoktis, įsivaikinti vaikus ir suteikti visas kitas heteroseksualams priklausančias teises.