Kviečiame į Savęs pažinimo ir tarpusavio palaikymo grupę Vilniuje.

Visus LGBT* asmenis, siekiančius pokyčių savo gyvenime, kviečiame į Savęs pažinimo ir tarpusavio palaikymo grupę Vilniuje.

Lietuvoje lesbietės ir gėjai patiria nemažai spaudimo ir atskirties, jiems kasdien tenka susidurti su visuomenės nepakantumu ir diskriminacija. Todėl dažnai LGBT asmenys patiria neigimo, nepasitikėjimo savimi jausmus, jaučiasi mažiau vertingi, yra kupini įvairiausių baimių.

Pažinimo ir tarpusavio palaikymo grupėje laukia:

● gilesnis savęs pažinimas;

● savo poreikių ir lūkesčių analizė;

● savęs sustiprinimas;

● saviraiška ir bendravimo įgūdžių gerinimas.

Kuo grupė skiriasi nuo individualių konsultacijų?

Grupėje sukuriama saugi aplinka, skatinamas pasitikėjimas savimi ir kitais, grupėje lengviau įsisąmoninti ir geriau suprasti save, gauti atgalinį ryšį, dalintis patirtimi, kuri sustiprina palaiko ir padeda ieškoti alternatyvių sprendimų.

Susitikimai vyks kartą per savaitę Vilniaus centre.

Grupės pradžia 2013 m. spalio-lapkričio mėn. Dalyviai bus atrinkti atsižvelgiant į bendrą grupės dinamiką. Grupėje – ne daugiau nei 10 žmonių.

Grupę veda psichologė Junona Berznitski.

Registracija iki rugsėjo 20 d. el. paštu: info@jrkonsultacijos.lt

*LGBT– lesbietės, gėjai, biseksualūs ir translyčiai asmenys.

Keli buvusių grupės lankytojų atsiliepimai:

„Į grupę ėjau labiau ne dėl savęs, bet norėjau kažkaip padėti kitiems LGBT žmonėms. Tačiau jau atėjus į pirmą grupę supratau, kad ir aš pats turiu kuo sau padėti. Pradžioje buvo neaišku, kaip čia reikia tai daryt ‒ padėt sau, kokia esmė šitoj grupėj, buvo net kilę minčių, kad man ji visai nenaudinga. O po poros mėnesių viskas pasikeitė. Tada pasimatė, kad grupės pradžioj vyko tik žaidimai ir kad tik dabar, jau prisipratinus prie kitų žmonių, prasideda temos, labai giliai užgriebančios žmonių vidų. Ir tas kalbėjimas padeda. Jis yra kitoks negu su draugais. Tai yra lyg kalbėjimas su visuomene. Kažkokių nuoskaudų, potyrių išsakymas, lyg išmetimas iš savęs. Ir tada tai truputį mažiau graužia… Sunku apibrėžti naudą. Bet būtent lankant grupę atsiskleidžiau ir paskutiniam iš artimų žmonių ‒ savo tėvui.

Pažiūrėti į savo kerteles ir užkaborius baisu, nežinai, ką ten gali rasti.“

Grupės dalyvis, 25 m.

„Kartais būna taip, kad gali aiškiai įvardyti savo problemą, matai situaciją, bet nerandi būdo, kaip tai pakeisti. Skauda, o pasidalinti tuo skauduliu su pačiu artimiausiu žmogum negali, nes žinai, kad skaudės ir jam, todėl bandai apsaugoti nuo neigiamų savo emocijų ir atsitveri tyloje. Paskui imi galvoti, kad viskas beprasmiška. Aplinkinių akimis jūsų ryšys nelegalus, todėl jeigu trūkinėja, jie nesupranta, kaip tai rimta. Svajojai apie bendrus namus? Apie šeimą? Kokia dar šeima su tos pačios lyties žmogumi?

Pastebėjau, kad nenoras rizikuoti ‒ t. y. susieti savo gyvenimą su kitu ‒ susijęs ir su tuo, kad homoseksualūs žmonės neturi palaikymo iš visuomenės. Todėl paramos grupė tokia svarbi. Čia sutinki tuos, kurie sprendžia panašias problemas. Gauni palaikymą. Išgirsti profesionalų komentarą iš psichologės. Ir grįžti į savo gyvenimą šiek tiek stipresnė.“

Grupės dalyvė, 38 m.