Knygų klubo susitikimai LGBT* Centre tęsiasi

2017 metų kovo 21 dieną, LGBT* bendruomenės centre įvyko dar viena Knygų klubo sesija. Šį kartą mes diskutavome apie Maggie Nelson knygą ,,Argonautai’’. Tai buvo jau penktasis toks mūsų susitikimas, bet kas iš tikrųjų yra Knygų klubas ir nuo ko jis prasidėjo?

Knygų klubo idėja – diskutuoti kartu jaukioje atmosferoje pasirinkta tema su puodeliu arbatos ir gera literatūra, kurią dalyviai jau yra perskaitę iš anksto. Pradinis dėmesys čia skiriamas feminizmui ir jo sankirtoms su LGBT* temomis, tačiau tai yra kolektyvinis projektas, atviras dalyvių pasiūlymams. Mes jau esame aptarę įvairias temas, pradedant nuo feminizmo ideologės Anne Fausto-Sterling įžvalgų apie lytį ir lytinę tapatybę, veganizmo ir feminizmo susikirtimus, iki grožio mitų. Taip pat perskaitėme romano ,,Kam būti laimingai, kai gali būti normali?’’ dalį.

Idealiu atveju, dalyviai turėtų būti perskaitę pasirinktą knygos skyrių iš anksto, bet tai yra visiškai nebūtina. Buvo žmonių, kurie dalyvavo Knygų klube nepasiruošę, tačiau pabaigoje labai susidomėjo ir sakė, kad norėtų perskaityti ir visą knygą, taigi tikrai yra verta ateiti, netgi jei tave domina tik tema ar diskusija.

Po to, kai Veronika, Rasa ir Ingrida rengė praėjusius susitikimus, šį kartą knyga buvo pasirinkta kitos Knygų klubo dalyvės Hedvikos. Su Hedvika mes aptarėme meilės, kalbos, šeimos bei queer temas iš kitos, naujos perspektyvos. Maggie Nelson’s knyga ,,The Argonauts‘‘, yra netradicinė biografija, siūlanti naują, nuožmų mąstymą apie troškimą, tapatybę, meilės ir kalbos apribojimus bei galimybes. Pačiame kūrinio centre – drama, pasakojanti apie autorės santykius su menininku Harry Dodge. Istorija pasakoja, kaip Maggie pamilo Harry, taip pat jos kelionę iki ir nėštumo metu, bei queer šeimos kūrimo sunkumus ir džiaugsmus.

Knygų klubas yra EST savanorės iš Slovakijos Veronikos Štefečkovos projektas. ,,Mintį apie susitikimus ar paskaitas, susijusias su feminizmu, lyčių studijomis ar LGBT* klausimais, aš turėjau savo galvoje nuo pat, kai  pradėjau savanoriauti LGL 2016 metų balandį. Tai yra labai susiję su mano studijomis universitete, kur aš studijavau lyčių studijas ir socialinę antropologiją, taip pat visada domėjausi LGBT* bendruomene, jos problemomis. Pirmasis Knygų klubo susitikimas įvyko 2016 metų lapkričio mėnesį su idėja išnaudoti ilgus ir šaltus žiemos vakarus su puodeliu kavos ir gera literatūra. Tai tikrai nebūtų įvykę be daugybės mane skatinančių žmonių, ypač mūsų savanorių koordinatorės Dianos ir tuo metu praktikantės Ingridos. Aš labai džiaugiuosi, kad įvyko jau penktasis toks susitikimas, ir esu dėkinga LGL, kad jie suteikė mums vietą diskutuoti ir aptarti mums rūpimas temas. “

Veronikos savanorystė LGL artėja link pabaigos. Tai įvyks jau 2017 metų balandžio mėnesį. Tačiau tai nereiškia, kad Knygų klubas turi baigtis taip pat. Juk yra tiek daug įdomių temų ir knygų, kurias galime aptarti! Jeigu ir tu nori pristatyti naują temą ar turi pasiūlymų Knygų klubui, atsiųsk elektroninį laišką veronika@gay.lt.

erasmus_logo2-1024x2922Asociacija LGL įgyvendina  10 mėnesių projektą „Matomumo ir lygybės link“ (“Heading Towards Visibility and Equality”), remiamą Erasmus+ programos EST (Europos savanoriška tarnyba).