Kipro vyriausybė patvirtino civilinės partnerystės įstatymo projektą

Š. m. gegužės 6 dieną Kipro vyriausybė patvirtino civilinės partnerystės įstatymo projektą, kuriuo būtų pripažinta ir tos pačios lyties porų teisė sudaryti civilinę sąjungą. Civilinės partnerystės įstatymo projektas perduotas svarstyti šalies parlamentui.

Patvirtintas šalies Atstovų Rūmų, civilinės partnerystės įstatymo projektas užtikrintų porų teisę naudotis beveik visomis santuokos suteikiamomis pareigomis, teisėmis ir privilegijomis, išskyrus teisę įsivaikinti. Įstatymo projektu siekiama įtvirtinti visų Kipro šeimų lygybę.

„Šiandien mūsų šalies vyriausybė išpildė savo įsipareigojimus. Kipro teisė privalo atliepti šiuolaikinės visuomenės poreikius. Dėkojame visiems specialiai sudarytos darbo grupės nariams, kurie rėmė įstatymo projektą ir prisidėjo prie jo pristatymo šalies valdžios atstovams,“ – rašoma LGBT* asmenų teisių organizacijos „Accept-LGBT Cyprus“ pranešime.

„Tikimės, jog civilinė partnerystė jau netrukus bus įteisinta ne tik Kipre, bet ir Lietuvoje. Remiantis Europos Žmogaus Teisių Teismo jurisprudencija, šeimos apibrėžimas šiandien apima ne tik santuoką sudariusias priešingos lyties poras bei jų vaikus, bet ir tos pačios lyties partnerius ir jų atžalas,“ – pabrėžė asociacijos LGL vadovas Vladimiras Simonko.

Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL sveikina Kipro vyriausybės atstovų sprendimą siekti šeimos lygybės įtvirtinimo. Toks praktiškas šalies valdžios atstovų sprendimas užtikrina, kad visos poros šalyje jausis saugiai ir oriai. Asociacija LGL tikisi, kad šalies parlamentarai neatidėlios civilinės partnerystės įstatymo priėmimo ir taip užtikrins, jog Kipro Respublika remiasi visų piliečių lygiateisiškumo principu ir gina tiek heteroseksualias, tiek tos pačios lyties poras.