Kariuomenėje atliktas tyrimas, kurį paskatino V. Tomaševskis ir „Baltic Pride“ eitynės

Gėjų eitynės, nacionalistų suaktyvėjimas, iš pažiūros antilietuviška Valdemaro Tomaševskio retorika Lietuvos visuomenę buvo privertę virte virti – daugelis žmonių šiais klausimais aktyviai reiškė savo nuomonę, piktinosi, gynė arba peikė. Visa tai paskatino Krašto apsaugos ministeriją (KAM) ištirti, kokia padėtis yra Lietuvos kariuomenėje.

„KAM vadovybė nutarė pasižiūrėti, kas vyksta kariuomenėje po to, kai labai suaktyvėjo radikalios jėgos visuomenėje, inspiruotos Lenkų rinkimų akcijos lyderio pasisakymų, nacionalistų demonstracijų, gėjų paradų ir taip toliau. Aišku, kad kariuomenė yra visuomenės dalis, todėl mes klausėme, ar kariuomenėje atsispindi visos tos nuotaikos, netolerancijos bei diskriminavimo apraiškos ir kokiu laipsniu lyginant su visa visuomene“, – pasakojo tyrimą pristačiusi Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Strateginių tyrimų centro vyriausioji mokslo darbuotoja Jūratė Novagrockienė.

Tyrimo rezultatai gana netikėti. Pasirodo, kad kariai ir kariūnai lyginant su visa visuomene žymiai mažiau tolerantiški homoseksualams, asmenims su psichikos negalia, pabėgėliams ir žydams. Tačiau pačioje struktūroje žmonės diskriminuojami ne dėl religijos, tautybės ar lyties, o dėl asmeninių savybių, profesinių gebėjimų ir fizinių bruožų.

Plačiau skaitykite portale delfi.lt