Kandidatė į lygių galimybių kontrolieres pritaria tos pačios lyties asmenų partnerystei

Kandidatė į lygių galimybių kontrolieres Diana Gumbrevičiūtė-Kuzminskienė teigia pritarianti tos pačios lyties asmenų partnerystės įteisinimui, praneša naujienų agentūra BNS.

„Manau, kad visi žmonės turi būti ginami, nepaisant jų lytinės orientacijos, lyties, rasės, amžiaus ir t.t. Lietuva yra demokratinė valstybė ir demokratinės valstybės yra pozityvi pareiga užtikrinti tiek daugumos, tiek mažumos teises. Todėl mano atsakymas yra teigiamas. Dėl įvaikinimo nedetalizuosiu, nežinau, bet dėl partnerystės įstatymo įteisinimo – tai taip“, – ketvirtadienį Seime sakė kandidatė, atsakydama į klausimą, ar pritaria tos pačios lyties asmenų partnerystei ir galimybei jiems auklėti vaikus.

Įstatymo projektą dėl tos pačios lyties asmenų partnerystės įteisinimo buvo parengusi socialdemokratė Marija Aušrinė Pavilionienė, bet Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas šį projektą pripažino prieštaraujančiu Konstitucijai, todėl Seimui jis nebuvo pateiktas.

Kalbėdama apie LGBT* asmenų teises, D.Gumbrevičiūtė-Kuzminskienė tvirtino, kad būtina šviesti visuomenę, ugdyti jos toleranciją šiems žmonėms, ir tik tuomet galima tikėtis, kad jie viešai atskleistų savo lytinę orientaciją. „Atskleidimas lytinės tapatybės yra priežastis, kada žmonės atleidžiami iš darbo, kada nesisveikina kaimynai ir jie patiria kitus nepatogumus“, – priminė kandidatė.

Dėl D. Gumbrevičiūtės-Kuzminskienės skyrimo lygių galimybių kontroliere Seimas balsuoti planuoja kitą savaitę.

Plačiau skaitykite portale delfi.lt.