Kandidatai į prezidentus išreiškė savo pozicijas LGBT teisių klausimais

Balandžio 24 d. kandidatai į LR prezidentus buvo pakviesti viešoje diskusijoje LRT studijoje išsakyti savo pozicijas opiais socialiniais klausimais. Prezidentei Daliai Grybauskaitei dėl įtemptos darbotvarkės negalint dalyvauti laidos filmavime, studijoje apie socialinę politiką, švietimą, sveikatos apsaugą diskutavo Zigmantas Balčytis, Artūras Paulauskas, Naglis Puteikis, Bronis Ropė, Valdemaras Tomaševskis ir Artūras Zuokas.

Kandidatai pasisakė abortų, tos pačios lyties porų teisės į santuoką ir vaikų auginimą, eitynių už LGBT teises, atlyginimų skirtumų ir socialinio draudimo mokesčių klausimus.

Apie tos pačios lyties porų santuoką ir partnerystę pirmas pasisakęs Z.Balčytis pasitelkė Belgijos pavyzdį – visuomenė buvo nepasitenkinusi, tačiau ilgainiui susigyveno su tuo.

„Šis klausimas kiekvienoje valstybėje yra skirtingai suprantamas. Aš esu už tai, kad mes turime pripažinti tai, kad tokie žmonės yra tarp mūsų ir jie yra visuomenės dalis. (…) Aš už tai, kad mes turime šviesti visuomenę ir tai yra visų politikų uždavinys“, – aiškios pozicijos nepareiškė Z.Balčytis.

Paragintas konkretizuoti, Z.Balčytis išsisuko pasakydamas, kad mes turime gerbti seksualinių mažumų klausimus.

A.Paulauskas pareiškė esantis demokratiškas žmogus. Tačiau aiškiai pasakė, kad Lietuvoje tarpusavyje tuoktis turėtų tik vyrai ir moterys.

„Aš esu prieš santuokas ir prieš įvaikinimą“, – savo nuomonę pasakė A.Paulauskas.

„Kaip prezidentas atstovausiu ir ginsiu visus žmones. Bet į šeimos institutą brautis tikrai nereikia, nes tai yra visuomenės pagrindas“, – sakė jis. A.Paulauskas pabrėžė, kad visuomenė turi gimdyti vaikus, o tos pačios lyties asmenų sąjungos to negalėtų išpildyti.

B.Ropė pasisakė už tradicinę šeimą.

A.Zuokas pritarė tos pačios lyties asmenų partnerystės įteisinimui, tačiau pasisakė prieš jų santuokas ir teisę į įsivaikinimą.

V.Tomaševskis kalbėdamas homoseksualumo tema, truputį painiojosi ir tai vadino „būkle, liga ir blogiu“. Jis pabrėžė, kad yra prieš vaikų įvaikinimą, nes tai jau „būtų panašu į iškrypimą“.

Jis piktinosi, kad debatuose kalbama apie seksą. Politikas aiškino, kad nereikia „visuomenei primesti tokių problemų“.

Išreikšti nuomonę dar vienu aktualiu, LGBT eisenų, klausimu, kandidatai į prezidentus turėjo progą ir pildydami iniciatyvos manobalsas.lt paruoštą anketą. Leidimui organizuoti eitynes pritartų socialdemokratas Zigmantas Balčytis bei Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Bronis Ropė. Dabartinė šalies vadovė Dalia Grybauskaitė, Vilniaus meras Artūras Zuokas ir Darbo partijos kandidatas parlamentaras Artūras Paulauskas atsakė, jog tikriausiai pritartų tam, kad būtų leidžiama rengti tokias eitynes. Prezidento posto siekiantis parlamentaras Naglis Puteikis nurodė, kad leidimui rengti eitynes tikriausiai nepritartų. Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderis europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis teigė neturįs nuomonės šiuo klausimu.

 

Daugiau skaitykite lrytas.lt, 15min.lt, delfi.lt