Kampanija #WeDeserveBetter: politiniame dialoge nėra vietos neapykantai

Jau greitai bus pradedama kampanija #WeDeserveBetter – #MesNusipelnomeGeriau. Ši asociacijos LGL bei kitų Europos nevyriausybinių organizacijų rengiama kampanija tęsis nuo gegužės pradžios iki Europos Parlamento rinkimų gegužės 26 d. Kampanijos tikslas – stiprinti empatiją skaitmeninėje erdvėje, toleranciją ir pagarbą diskusijose ir viešajame diskurse.

Kampanija sieks didinti informuotumą apie neapykantos kalbos normalizavimą viešajame diskurse ir politiniame dialoge, bei kaip tai užkerta kelią svarbioms diskusijoms, ypač su žmonėmis, kuriuos daugelis mato kaip „kitokius“. Tokios diskusijos turėtų būti esminė demokratinio proceso ir rinkimų kampanijų dalis. Šia pilietine kampanija bus siekiama parodyti, kad Europos piliečiai nusipelno geresnių ir kokybiškesnių diskusijų, geresnių argumentų, nekurstančių neapykantos ir/ar neskleidžiančių klaidingų naujienų, dezinformacijos, ar sąmokslo teorijų. Nepaisant skirtingų mūsų politinių pažiūrų, žinome, kad nusipelnome geriau, dėl to vykdome šią kampaniją – tam, kad paskatintume daugiau sąmoningumo ir pozityvaus politinio dialogo.

Kaip galite prisijungti? Tai paprasta: jei sutinkate su mūsų žinute, dalinkitės ja! Facebook‘e, Instagram‘e, YouTube, Twitter‘yje – naudodami grotažymę #WeDeserveBetter kartu su lietuviška jos versija #MesNusipelnomeGeriau.

Dalindamiesi šia žinute, galite pridėti ir konkretesnius reikalavimus, atkreipti dėmesį neapykantos kalbą, raginti kitus pagalvoti prieš rašant komentarus, ar tiesiog pasidalinti, kodėl šie klausimai jums rūpi. Kuo daugiau mūsų, tuo garsesni bus mūsų balsai! Kartu puoselėkime toleranciją ir pagarbą viešajame diskurse. Galite dalintis mūsų įrašais Facebook’e, Instagram’e ir Twitter’yje.

Sekite kampaniją mūsų socialiniuose tinkluose ateinančiomis savaitėmis!