Jungtinės Karalystės ambasadoje Vilniuje bus tuokiamos vienalytės poros

Lietuvos, kurioje nuo homoseksualų eitynių ginamasi kryžiais ir maldomis, laukia dar vienas iššūkis: Jungtinės Karalystės ambasadoje Vilniuje bus tuokiamos vienalytės poros. Tam leidimą davė ir Lietuvos Vyriausybė.

Tos pačios lyties asmenų santuokos Jungtinėje Karalystėje įsigaliojo lygiai prieš metus, 2013 m. liepą. Įstatymas, kuris galioja Anglijai ir Velsui, leidžia tos pačios lyties asmenims susituokti civilinėje ceremonijoje. Nuo gruodžio 10-tos bus leidžiama civilinę partnerystę sudariusiems asmenims ją pakeisti į santuoką.

Įstatymas taip pat numato, kad tos pačios lyties asmenų santuokas nuo birželio 3-iosios jau galima registruoti Jungtinės Karalystės konsulatuose. Tai galima daryti tik tam tikrose valstybėse, tarp jų ir Lietuvoje

„Manau, tai simbolinę reikšmę mūsų bendruomenei turintis žingsnis, net jei jie šia teise negalės pasinaudoti. Pats neformalioje partnerystėje su partneriu gyvenu jau 24 metus. Tokie dalykai man įžiebia šiek tiek daugiau vilčių, kad per savo gyvenimą dar sulauksiu teisės įteisinti savo gyvenimą kartu“, – sako Lietuvos gėjų lygos valdybos pirmininkas Vladimiras Simonko.

Tai, kad Lietuvoje galima atlikti šią ceremoniją, gal palengvins ir Lietuvos politikų apsisprendimą būti arčiau akivaizdžioms Europos tendencijoms. Mes žinome, kad Estija jau svarsto taip vadinamą partnerystės įstatymą, Lenkija pradeda diskusijas, manau, greitai Lietuva bus paskutinė šalis, kur toks įstatymas netgi nepradėtas svarstyti“, – DELFI kalbėjo V. Simonko.

Plačiau skaitykite portale delfi.lt