Jose Manuelis Barroso: Europos Komisija reaguos į LGBT diskriminaciją

Vilnius turėtų ne tik didžiuotis taupymu, bet ir rūpintis ekonomikos augimu, atidžiau žiūrėti į žmogaus – taip pat ir homoseksualų – teises. Apie tai portalui lrytas.lt kalbėjo Lietuvoje lankęsis Europos Komisijos vadovas portugalas Jose Manuelis Barroso.

Pasak jo, Europos Komisija atidžiai seka su lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transseksualų diskriminacija susijusią padėtį valstybėse narėse ir nedvejodama reaguos, kai atsiras spręstinų klausimų, priklausančių Europos Sąjungos kompetencijos sričiai.

Pavyzdžiui, 2010 metais Europos Komisija jau kreipėsi į Lietuvos Vyriausybę ir reiškė susirūpinimą dėl įvairių trukdžių ir nesklandumų, susijusių su tuo metu taip pat planuotomis homoseksualų eitynėmis.

Saviraiškos ir susirinkimų laisvės yra pripažintos kaip pagrindinės teisės, įtvirtintos Europos žmogaus teisių konvencijoje ir ES pagrindinių teisių chartijoje.

Europos Komisija neturi teisinės galios kištis į viešų susirinkimų organizavimo tvarką valstybėse narėse, tačiau pačių valstybių teisės aktais ir tarptautiniais įsipareigojimais yra reikalaujama, kad jos gerbtų pagrindines teises. Europos Komisija visiškai pasitiki visų valstybių narių noru tai daryti.

Plačiau skaitykite portale lrytas.lt