Joe Bidenas LGBT asmenų diskriminaciją darbo vietose vadina „barbariška“

„Akivaizdu, jog dar laukia ilgas kelias, iki kol visame pasaulyje pasikeis širdys, mąstymas ir įstatymai“ – teigė viceprezidentas Joe Bidenas per Los Andžele vykusią Žmogaus teisių kampanijos ceremoniją.

J. Bidenas kai kuriuose valstijose pasitaikančius darbdavių veiksmus atleisti savo darbuotojus dėl jų seksualinės orientacijos per Žmogaus teisių kampanijos ceremoniją Los Andžele pavadino „barbariškais“ ir „keistais“. „Neapykanta niekuomet negali būti ginama dėl to, kad ji pateisinama kaip egzistuojanti kultūrinė norma. Man jau „iki čia“ tų kultūrinių normų“. Jis kviečia Kongresą priimti Užimtumo nediskriminavimo aktą (angl. Employment Non-Discrimination Act), kuriuo būtų draudžiama privatiems darbdaviams diskriminuoti darbuotojus dėl jų seksualinės orientacijos ar lytinio tapatumo.

J. Bidenas taip pat kalbėjo apie darbus, kurie turi būti atlikti dėl LGBT bendruomenės užsienio šalyje. Rusijos požiūrį ir elgesį su LGBT bendruomene palygino su šalies veiksmais Ukrainoje. „Kaip teigė garsus anti-sovietų disidentas Andrėjus Sacharovas, šalis, kuri negerbia savo piliečių teisių, negerbs ir kaimyno teisių. O šiandien tai yra akivaizdu Ukrainoje.“

J. Bideno kalbą galite pasižiūrėti čia

Skaitykite daugiau buzzfeed.com