JK universitetas kviečia studijuoti „drag“ meną

Š. m. balandžio 23 dieną Edge Hillo universitetas tapo pirmąja aukštojo mokslo įstaiga Jungtinėje Karalystėje, pasiūliusia persirengimo meno pasirenkamąjį studijų dalyką. Nuo šiol universiteto vaizduojamojo meno trečiakursiai turės galimybę rinktis „Drag karalienių pasirodymų meno“ studijų modulį, kurio metu bus dėstomos drag atlikėjų pasirodymo, kostiumų meno, lūpų sinchronizavimo, humoro, ŽIV/AIDS, seksualumo teorijos, gėjų ir lesbiečių teatro, lytinės tapatybės ir žmogaus teisių aktyvizmo disciplinos.

Persirengimo meno studijų modulį pasirinkę baigiamojo kurso studentai turės galimybę analizuoti sąsajas tarp atlikimo meno, asmens tapatybės, seksualumo ir lyties, taip pat tai, kaip atlikimo menas gali būti pasitelkiamas siekiant įgyvendinti konkrečius politinius ir kultūrinius tikslus.

„Nepaisant to, kad persirengimo menas buvo praktikuojamas nuo pat Šekspyro laikų, šis pasirenkamasis studijų dalykas yra visiškai unikalus siekiant tyrinėti lyties ir atlikimo meno ribas,“ – tikino idėjos autorius Edge Hillo universiteto docentas Markas Edwardas. „2010 metais Jungtinėje Karalystėje priimtas Švietimo įstatymas įpareigoja švietimo ir mokslo institucijas, įskaitant universitetus, plačiai įgyvendinti nediskriminavimo dėl lyties politiką bei skatinti lygybę. Edge Hillo universitetas užsitarnavo puikią reputaciją skatinant nediskriminavimą lytinės tapatybės pagrindu,“ – pabrėžė universiteto atstovas.

„Šio pasirenkamojo studijų kurso tikslas – ne tik tyrinėti siaurą persirengimo meno diskursą, bet ir analizuoti platesnę lyčių, feminizmo bei queer kultūros teoriją. Nors pastarąjį dešimtmetį persirengimo menas patyrė tam tikrą nuosmukį, atsiranda vis naujų šio atlikimo meno formų. Drag menas yra daug daugiau nei perukai, makiažas ir aukštakulniai,“ – įsitikinęs M. Edwardas.