Jadenas Smithas: „Mano drabužiai yra tiesiog drabužiai“

JAV aktoriaus ir dainininko Willo Smitho bei aktorės Jados Pinkett Smith sūnus Jadenas aktyviai reiškia unikalų asmeninį santykį su lytimi susijusiomis raiškos priemonėmis. Garsaus tėvo pėdomis sekantis jaunasis aktorius paparacų neretai pastebimas dėvintis sijonus ir sukneles. J. Smithas savo socialinių tinklapių paskyrose ir pats dalinasi nuotraukomis, kuriose dėvi stilingus apdarus.

Vienos tokių nuotraukų, kurioje vaikinas dėvi žavingą juodai baltą eilutę, antraštėje rašoma: „Nuėjau į parduotuvę „TopShop“ nusipirkti kelis „mergaitiškus“ drabužius, turiu omenyje drabužius. Asmeninėje „Twitter“ paskyroje Jadenas juokėsi iš problemos, su kuria susiduria rinkdamasis drabužius: „Tai momentas, kai vilki suknelę nedevėdamas kelnių ir per stipriai pasisuki.“

Įvairiuose socialinės žiniasklaidos kanaluose J. Smithą „sekantys“ gerbėjai žavisi vaikino stiliumi ir pritaria bekompromisei jo pozicijai dėl socialiai sukonstruotų „moteriškumo“ ir „vyriškumo“ kategorijų. Jaunojo aktoriaus įrašai sulaukė tik pavienių keistuolių kritikos, kurią nustelbia keli tūkstančiai gerbėjų paspaudimų „patinka“.

Asociacija LGL primena, jog lyties raiška išreiškia kiekvieno asmens unikalų lyties pajautimą, tad diskriminacija šiuo pagrindu yra nukreipta į itin intymų kiekvieno asmens tapatybės aspektą, verčiant individus koreguoti savo elgesį bei pasirinkimus pagal visuomenėje galiojančius „vyriškumo“ bei „moteriškumo“ standartus. Pažymėtina, jog šie standartai daro įtaką ne tik translyčių ir transseksualių asmenų patirtimis (t. y. neatitikimas tarp biologinės lyties ir lytinės tapatybės, skatinantis imtis konkrečių savo išvaizdos modifikavimo priemonių), bet ir kiekvienam iš mūsų. Būtent dėl šios priežasties diskriminacija lyties raiškos pagrindu yra nepageidaujamas reiškinys tiek teisine, tiek socialine prasme.