Izraelyje išaugo parama santuokos lygybei

Naujai Izrealyje atliktos apklausos duomenimis, 76 proc. šalies piliečių tikino pritariantys tos pačios lyties asmenų santuokai.

Organizacijos „Hiddush“ užsakymu atliktoje apklausoje respondentų buvo klausiama, ar tos pačios lytiems poros turėtų turėti galimybę sudaryti civilinę santuoką ar partnerystę.

Visuomenės pritarimas tos pačios lyties santuokoms smarkiai išaugo, lyginant su 2015 metų rugsėju, kai vienalyčių porų sąjungoms pritarė 64 proc. respondentų.

80 proc. tos pačios lyties santuokoms pritarusių apklausos dalyvių teigė, jog vienalytė santuoka turėtų suteikti tokias pačias teises ir pareigas kaip ir heteroseksualių asmenų santuokos.

Nors užsienyje sudarytos tos pačios lyties porų santuokos Izraelyje yra pripažįstamos, jas sudaryti pačioje šalyje galimybių nėra, nes visos santuokos yra prižiūrimos religinių teismų, o civilinės alternatyvos šioms institucijoms nėra. Santuokas gali sudaryti tik judėjų, krikščionių, musulmonų ir drūzų religinės institucijos, iš kurių ne viena neteikia tokios galimybės homoseksualioms poroms.

Kaip ir mišraus tikėjimo heteroseksualios poros, homoseksualios poros priverstos tuoktis kitose šalyse, pavyzdžiui, Prancūzijoje ar Kanadoje, tačiau tokias santuokas Izraelio valstybė teisiškai pripažįsta.