Įvyko pirmoji Lietuvoje LBT moterų stovykla „Mūsų teisių perspektyvos“

Rugsėjo 9-11 dienomis Šalčininkų rajone įvyko pirmoji Lietuvoje lesbiečių, biseksualių ir translyčių (LBT) moterų stovykla „Mūsų teisių perspektyvos“. Stovyklos, į kurią susirinko 17 dalyvių, metu buvo sukurta strategija ir veiksmų planas, numatantis, kaip galima didinti LBT moterų matomumą visuomenėje ir gerinti šių moterų sąlygas sveikatos priežiūros įstaigose.
Praktiniuose komandos formavimo užsiėmimuose dalyvės kalbėjo apie problemas, su kuriomis LBT moterims tenka susidurti visuomenėje. Viena didžiausių problemų dalyvės įvardijo sveikatos priežiūros specialistų žinių apie LBT moterų sveikatą trūkumą ir pačių moterų baimę būti nesuprastoms.
Praktinių ir teorinių seminarų metu buvo gilinamos žinios apie atsivėrimo svarbą, LBT moterų matomumą ir jų teisių atstovavimą, fizinę ir psichinę sveikatą, priklausomybes. Pranešimus skaitė psichologė J. Vaitkevičiūtė, filosofė N. Vasiliauskaitė, psichologė ir sveikatos specialistė K. Levickaitė.
Stovyklai einant į pabaigą, dalyvės aptarė galimą strategijos veiksmų planą: pirmą kartą surengtus mokymus rengti kasmet, leisti LBT auditorijai skirtą ketvirtinį žurnalą ir didinti pozityvių LBT įvaizdžių kiekį žiniasklaidoje, aktyviai bendradarbiauti su gydymo įstaigomis.
Viena stovyklos organizatorių Ausma Sakalauskaitė sako, kad šis renginys buvo svarbus ir visai grupei, ir organizacijai. „Pirmą kartą rengiama stovykla davė labai gerą patirtį, kuri leidžia mums mokytis ir tobulėti. Matau, kas panašiame renginyje galėtų būti atlikta dar stipriau ar sklandžiau. Vis tik labai džiaugiuosi aukštais stovyklos įvertinimais, kuriuos gavome iš dalyvių“,- sako ji.
Anot A. Sakalauskaitės, įsimintiniausia akimirka buvo simboliška stovyklos pradžia. „Labai įstrigo momentas, kai vos atvažiavus į stovyklą, nulijo lietus ir pasirodė ryški vaivorykštė, tarsi simboliškai pradėdama šį savaitgalį“, – prisimena dalyvė.
Stovykla organizuota pagal asociacijos Lietuvos gėjų lyga (LGL) projektą „Lesbiečių, biseksualių ir translyčių moterų teisės ir sveikata“.
Projektą remia Nyderlandų Karalystės ambasada ir Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada.