Įspūdžiai iš LGL savanorių mokymų

Šių metų rugsėjo 28 – 29 dienomis įvyko ilgai laukti asociacijos LGL – nacionalinės LGBT organizacijos savanorių mokymai. Juose dalyvavo savanoriai bei aktyvistai iš įvairių Lietuvos miestų bei iš kitų pasaulio šalių, kurie nori prisidėti prie organizacijos veiklos bei sužinoti daugiau apie LGBT centro užsiėmimus, LGL advokatacijos patirtis bei kitas vykdomas veiklas.

Mokymų metu buvo surengti įvairūs susipažinimo žaidimai bei komandos formavimo pratimai tam, kad visi jaustųsi jaukiai ir galėtų nesivaržydami užduoti klausimus bei dalyvauti diskusijose.

Po susipažinimo bei trumpo asociacijos LGL – nacionalinės LGBT teisių organizacijos veiklos ir vykdomų projektų pristatymo, savanorių laukė virtinė įdomių ir informatyvių paskaitų: Kauno moterų draugijos lyderė Daiva Baranauskienė papasakojo apie tai, kas yra aktyvizmas ir kaip tampama aktyvistu, taip pat kviesdama susimąstyti kaip LGBT teisės susijusios su moterų teisėmis, drauge su savanoriais diskutavo apie dabartinę moterų padėtį Lietuvoje. Taip pat šių mokymų metu dalyviai turėjo išskirtinę galimybę susipažinti su Nacionalinio Demokratijos Instituto (NDI) Baltarusijos programos direktoriumi Michael Padraic Murphy, kuris supažindino dalyvius su advokatavimo sąvoką bei tikslinės žinutės pateikimu visuomenei.

Šeštadienio paskaitų ciklą užbaigė maloni staigmena savanoriams – vakare jie turėjo galimybę susipažinti ir pabendrauti su „EuroPride 2015“ organizatoriais!

Sekmadienį mokymų dalyvių laukė ne ką mažiau informatyvi diena – asociacijos LGL viešinimo ir advokatacijos koordinatorė Sigita Rukšėnaitė perskaitė pranešimą apie neapykantos nusikaltimos, kaip juos atpažinti ir kaip su jais kovoti. Po to sekė šiek tiek teorinės informacijos apie išorinę komunikaciją bei jos svarbą tokiai organizacijai kaip LGL. Iš karto po to – „Interviu su nedraugišku žurnalistu“, kurio metu dalyviai buvo mokomi, kaip sėkmingai ir įtaigiai bendrauti su priešiškai nusiteikusiu žurnalistu. Po pietų Taip pat asociacijos LGL projektų vadovas Tomas Vytautas Raskevičius supažindino savanorius su advokatavimu ir pateikė įvairių pavyzdžių advokatavimo tema.

_DSC0122-Rocco: „Kadangi esu savanoris iš Italijos, man buvo tikrai smagu sužinoti daugiau apie dabartinę LGBT asmenų padėtį Lietuvoje, taip pat susipažinti su naujais žmonėmis. Mokymuose labiausiai patiko praktinė užduotis „Interviu su nedraugišku žurnalistu“, taip pat labai džiaugiausi galimybe susipažinti su EuroPride organizatoriais“.

_DSC0249

-Dalius: „Man labai patiko Daivos Baranauskienės bei Michael Padraic Murphy paskaitos, kurios buvo tikrai labai įdomios bei informatyvios. Labai džiaugiuosi, jog paskaitų metu įgytas žinias iškart galėjau pritaikyti praktikoje, komandinių žaidimų bei diskusijų metu“.

_DSC0135

-Sandra: „Kadangi asociacijoje LGL pradėjau savanoriauti visai neseniai, todėl nekantriai laukiau šių mokymų. Mokymai tikrai išpildė visus mano lūkesčius – nuostabūs, draugiški bei linksmi dalyviai, įdomios ir tikrai naudingos paskaitos, smagūs komandiniai žaidimai paliko man daugybę teigiamų įspūdžių ir padarė šį savaitgalį nepamirštamą!

_DSC0228

-Tomas: „Mokymai buvo labai naudingi tiek iš praktinės pusės – kadangi išmokome dalykų, kurie pritaikytini praktikoje, tiek ir iš bendravimo perspektyvos, nes dvi dienas galima buvo bendrauti ir susipažinti su įdomiais žmonėmis“

_DSC0141

-Karolis: „puikūs mokymai, su tikslingai atrinktomis paskaitomis, gerais žmonėmis. tikrai naudingi, įgytas žinias galima pritaikyti praktikoje“.

Pastebėję mokymų naudą savanoriai susitarė, kad panašaus pobūdžio užsiėmimus galima daryti dažniau, todėl tikimės, kad jau lapkričio mėnesį, galėsime ir daugiau žmonių pakviesti prisijungti prie mūsų: diskusijose, seminaruose, dirbtuvėse ar paskaitose.