Islandijos mokykloje įrengti lyčiai neutralūs tualetai

Islandijos Akurskolio mokykloje pradėjo veikti bendri tualetai, kurie pakeitė įprastus berniukų ir mergaičių skirstymus. Taip pat šioje mokykloje vaikams bus leidžiama patiems pasirinkti, kokią plaukimo aprangą jie nori vilkėti.

Akurskolio mokyklos direktorės Sigurbjorg Robertsdottir teigimu, tokia politika padės mokykloje pritapti translyčiams asmenims. „Turime suprasti, kad nesame visi vienodi ir kiti žmonės turi teisę būti tokie, kokie yra, visi turi būti savimi“, – teigė S.Robertsdottir Islandijos žiniasklaidai. Ji pridūrė, kad šią politiką jau perėmė ir kitos šalies mokyklos. „Kadangi mokyklą lanko vaikai, kurie yra neapibrėžtos lytinės tapatybės ar translyčiai, mūsų mokykla nenori sudaryti sąlygų, kurios primestų jiems pasirinkimą“, – teigė mokyklos direktorė.

Jos teigimu, bendri tualetai sukurs mokykloje aplinką, panašesnę į namus, kur niekas nebus apribotas. Be to, mokykla plaukimo pamokose patiems moksleiviams leis pasirinkti, kokią aprangą jie nori vilkėti. Anksčiau mokykloje vyravo taisyklė, jog berniukai mūvi maudymosi kelnaites, o mergaitės – maudymosi kostiumėlius. „Mes nematome nieko blogo, jei mergaitės nuspręs mūvėti šortus ar berniukai norės plaukioti su maudymosi kostiumu“, – kalbėjo S.Robertsdottir.

Islandijos mokyklose taip pat ketinama pristatyti abiem lytims tinkamą mokyklų uniformą, kuri panaikintų būtinybę translyčiams asmenims rinktis jų lytiškumą pabrėžiančią aprangą.

Islandija 2015 metais buvo įvertinta, kaip viena patogiausių ir linksmiausių valstybių pasaulyje. Ši šalis taip pat pasižymi pavyzdiniu LGBT* asmenų teisių užtikrinimu.

Tai jau ne pirmas toks atvejis, kai mokykla bando taikyti bendrų tualetų praktiką. Jungtinėje Karalystėje, Rytų Sasekso regione, viena mokykla išbandė šią politiką, tačiau sulaukė didelio tėvų pasipriešinimo.