Įsigaliojo Lietuvos įstatymas „saugantis“ nepilnamečius

Briuselis, 2010 m. kovo 1 d. – šiandien įsigalioja Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos viešosios informacijos poveikio įstatymas. Įstatymas „saugo“ nepilnamečius nuo informacijos apie bet kokius lytinius santykius ir siekia apginti Konstitucijoje įtvirtintą „tradicinę“ šeimos koncepciją, kuri remiasi vyro ir moters sąjunga.
Praeitą rugsėjį Europos Parlamentas oficialiai pasmerkė ankstesnį įstatymo projektą, kuris draudė „homoseksualių ir biseksualių santykių propagandą“ nepilnamečiams. Pasiūlytas įstatymas rimtai kėlė grėsmę saviraiškos laisvei bei teisei gauti ir skleisti informaciją, kurios yra garantuotos Pagrindinių teisių chartijoje ir Europos žmogaus teisių konvencijoje.
Europos Parlamento narys, LGBT teisių grupės Europos Parlamente prezidentas Michael Cashman teigia: „Paskutinė įstatymo versija yra nežymiai geresnė nei ankstesni projektai. Nepaisant to, Europos Sąjunga neleis valstybei narei riboti asmenų pagrindinių laisvių. Lietuvos žmonės, įskaitant jaunimą, yra parlamentarų pasenusių baimių aukos: tai, ko jiems reikia, yra informacija apie visuomenę ir šeimą dvidešimt pirmame amžiuje. Mes turime skatinti atvirumą ir žinias apie visų formų meilės santykius.“
Europos Parlamento narė, LGBT teisių grupės Europos Parlamente prezidentė Ulrike Lunacek pridūrė: „Aš esu laiminga, kad tekste nebėra tikslaus homoseksualumo paminėjimo. Bet nuoroda į tradicinę šeimos koncepciją visgi yra problematiška – ne tik todėl, kad tai taikoma tik vyro ir moters porai, tačiau ir todėl, kad vyrų buitinis smurtas prieš moteris ir vaikus tradicinėje šeimos koncepcijoje yra tabu. Lietuvos jaunimui reikia informacijos apie modernią partnerystės ir šeimos koncepciją!”
Europos Parlamentas ir Europos Komisija atidžiai stebės įstatymo taikymą ir jo poveikį pagrindinėms Lietuvos žmonių, įskaitant nepilnamečius, teisėms. Kasmetinis renginys Baltic Pride Vilniuje, Lietuvoje, vyks gegužės mėn. 7-8 dienomis.
Originalų Europos Parlamento LGBT teisių grupės pranešimą spaudai anglų kalba rasite čia.