Iš Lietuvos išvykstanti homoseksuali teisininkė: myliu Lietuvą, bet dukrą noriu auginti kitokioje aplinkoje

„Laikas atviram dialogui apie mus, LGBT“, – sako teisininkė, žmogaus teisių aktyvistė, mokslinių straipsnių autorė Laima Vaigė. Atvirame interviu DELFI ji papasakojo apie savo ilgą kelią, vingiavusį nuo santuokos su vyru iki partnerystės su moterimi.

Dešimtmetį Mykolo Romerio universitete dėsčiusi L. Vaigė šiuo metu Upsalos universitete Švedijoje rašo antrąją disertaciją. Kartu su dukra ir partnere ji kuriam laikui keliasi gyventi į Švediją ir tikisi, kad po kelerių metų Lietuva bus pasiruošusi užtikrinti LGBT (lesbiečių, gėjų, biseksualų, ir translyčių asmenų) teises.

– Vilniuje praūžė trečiosios eitynės „Už lygybę“. Kokius įspūdžius jos Jums paliko?

– Eitynės buvo visai kitokios nei pirmosios, tačiau abejose jaučiau stiprų lūžio jausmą. Šiose eitynėse lūžis buvo tai, kad išdrįso ateiti tie, kurie anksčiau nedrįsdavo. Be to, daug heteroseksualių žmonių, jaunų šeimų, vyresnio amžiaus žmonių atėjo mūsų palaikyti. Dalyvaudama pirmą kartą nejaučiau jokio palaikymo. Dauguma draugų nežinojo, ko ten veržiuosi, kai kurie atkalbinėjo, perspėjo apie grėsmes: užpuls, gal net sumuš, susigadinsi reputaciją, kaip į tai pažiūrės darbe… Tačiau jaučiau, kad atėjo laikas.