Indonezijoje „nėra vietos“ homoseksualų bendruomenei

Š. m. rugpjūčio 11 dieną Indonezija pareiškė, kad šioje Pietryčių Azijos šalyje, kurioje gyvena daugiausia pasaulio musulmonų, „nėra vietos“ LGBT* bendruomenei.

Piktų pasisakymų banga prieš LGBT* asmenis prasidėjo anksčiau šiemet, pavyzdžiui buvo siūloma uždrausti LGBT* bendruomenes universitetų miesteliuose, ir tai buvo pirmas kartas, kai aukščiausiojo rango pareigūnai viešai puolė Indonezijos LGBT* bendruomenę, sakoma rugpjūčio 11 dieną paskelbtoje „Human Rights Watch“ (HRW) organizacijos ataskaitoje.

Indonezijos LGBT* bendruomenė jau seniai tapo islamistų grupuočių taikiniu. Anot HRW, LGBT* bendruomenė patyrė „staigų savo teisių padėties pablogėjimą“, kai du mėnesius jiems nuolat grasino ministrai, griežto kurso religijos šalininkai ir įtakingos islamistų organizacijos.

Savo ruožtu Indonezijos vyriausybė teigė, kad LGBT* teisių apsauga nėra jos prioritetas. „Piliečių teisės, tokios kaip lankyti mokyklą ar gauti ID kortelę, yra saugomos, bet Indonezijoje nėra vietos LGBT* judėjimo plitimui“,– naujienų agentūrai AFP sakė prezidento atstovas spaudai Johanas Budi.

Kai kurie aukšto rango asmenys, išsakę nepalankią nuomonę apie LGBT* asmenis, buvo vyriausybės ministrai. Aktyvistai įsitikinę, kad tokias jų kalbas paskatino žiniasklaidoje pasirodžiusi informacija apie tos pačios lyties asmenų santuokos įteisinimą Jungtinėse Valstijose. Aukštojo mokslo ministras pasiūlė uždrausti LGBT* organizacijas universitetų miesteliuose, o gynybos ministras palygino homoseksualų teisių gynėjus su „šiuolaikinio karo modeliu“.