Homoseksualus tildanti Rusija jau tapo juokų objektu

Kremlius, regis, įklimpo: ekonomika čiuožia žemyn, politinės represijos kritikų nenumalšina. O dangstymasis tradicine morale užtraukia gėdą dėl veiksmų prieš gėjus. Tai gali baigtis tarptautiniu skandalu.

„Boikotuokite Sočio olimpiadą”, – pastaruoju metu tokie raginimai pasaulyje girdėti vis dažniau ir vis garsiau. Jie pasiekė ir Tarptautinio olimpinio komiteto, valstybių vadovų ausis, rašo “Lietuvos ryto” priedas “Rytai-Vakarai”.

Boikotuoti olimpines žaidynes Rusijoje, kuri į jas jau sukišo milijardus dolerių, raginama dėl atvirai Kremliaus kurstomos ir įstatymiškai legalizuotos neapykantos seksualinėms mažumoms.

JAV prezidento Baracko Obamos, Jungtinės Karalystės premjero Davido Camerono ir Vokietijos užsienio reikalų ministerijos vadovo Guido Westerwelle pareiškimai, kad 2014 metų žiemos olimpiados Sočyje boikotas nepriimtinas, kaip to reikalauja LGBT (Lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transseksualų) bendruomenė, nė kiek nenuramino Kremliaus.

Todėl, kad dabar skandalas, susijęs su rusų homoseksualų propagandos draudimo įstatymu, įgavo naują pagreitį. Kenčia ne tik seksualinės mažumos, bet ir politiniai Kremliaus oponentai. Tad skandalo tęsinio išvengti jau neįmanoma. Klausimas tik toks – ar Rusijai jos veiksmai atsirūgs labai blogai, ar gėdingai blogai?

Plačiau skaitykite portale lrytas.lt