Jungtinėje Karalystėje lygybės siekiama ir kraujo donorystės srityje

Anglijoje ir Škotijoje ketinama sušvelninti įstatymus, neleidžiančius gėjams bei seksualines paslaugas teikiantiems asmenims tapti kraujo donorais.

Anksčiau prieš duodant kraujo homoseksualūs vyrai turėjo bent metus susilaikyti nuo seksualinių santykių, o prostitucija užsiimantiems žmonėms tapti donorais tiesiog buvo uždrausta. Nuo šiol abi žmonių grupės galės aukoti kraują palaukus vos 3 mėnesius po paskutinių lytinių santykių. Šis sprendimas buvo paskelbtas kartu su daugybe kitų vyriausybės reformų, kurių pagrindinis tikslas — lygybės skatinimas.

Tarp šių reformų buvo ir sprendimas teisiškai palengvinti lyties keitimo procesą. Tokie sprendimai buvo itin palankiai sutikti įvairių labdaros organizacijų bei grupių, kurios jau anksčiau kovojo už tai, kad homoseksualūs vyrai galėtų lengvesnėmis sąlygomis tapti kraujo donorais. Visgi net po šio sprendimo priėmimo, dauguma kovotojų nėra patenkinti ir reikalauja visiškos lygybės.

„Mūsų vyriausybė yra tvirtai pasiryžusi sukurti visuomenę, kurioje vietos užtenka visiems. Ir visiškai nesvarbu, kokia žmogaus lytis. Šiandien mes žengėme didelį žingsnį į priekį. Mes ir toliau progresuosime, kaip tai darome jau 50 metų. Kovosime su istoriškai susiklosčiusiais išankstiniais nusistatymais prieš LGBT* asmenis, kurie vis dar gyvi mūsų įstatymuose“,— kalbėjo Švietimo ministrė Justine Greening.