Homofobijos kaina – 100 milijardų JAV dolerių per metus

Jungtinių Tautų organizacijos „UNAIDS“ ekonomisto Eriko Lamontagne’o teigimu, homofobija ir diskriminacija LGBT* bendruomenės atstovų atžvilgiu kai kurioms pasaulio valstybėms gali atsieiti ir 100 milijardų JAV dolerių per metus.

„UNAIDS“ atliktas tyrimas parodė, kad LGBT* žmogaus teisėms priešiškos valstybės patiria didesnę ekonominę žalą bendrajam vidaus produktui (BVP).

Dėl nepakankamų tyrimų duomenų, dėl homofobijos valstybių patiriami ekonominiai nuostoliai iš tiesų gali būti net didesni.

„UNAIDS“ ekonomistas tyrimo rezultatus pasitelkė rengdamas įrankį „Homofobinio klimato indeksas“. Lyginant su šalimis, kuriose galioja LGBT* žmogaus teises įtvirtinantys įstatymai, homofobija pasižyminčios šalys vidutiniškai praranda 1 proc. BVP per metus.

E. Lamontagne’as pabrėžia, kad nustatytas tiesioginis ryšys tarp įstatymų, kuriais siekiama apriboti LGBT* asmenų teises, ir nuostolių šalies BVP. Europos ir Šiaurės Amerikos valstybėse, kuriose galioja įstatymai, įtvirtinantys LGBT* žmogaus teises, dėl neefektyvaus šių įstatymų taikymo praktikoje, vis dar prarandama apie 50 milijardų JAV dolerių per metus.