Hillary Clinton prezidentinės rinkimų kampanijos vaizdo klipe – parama šeimų įvairovei

Š. m. balandžio 12 dieną buvusi JAV valstybės sekretorė ir pirmoji ledi Hillary Clinton oficialiai paskelbė apie ketinimą dalyvauti 2016 metų JAV prezidento rinkimuose. Pirmą kartą tapti Demokratų partijos kandidate politikė siekė 2008 metų JAV prezidento rinkimuose, bet nusileido dabartiniam šalies prezidentui Barakui Obamai. Prezidentinės rinkimų kampanijos pradžios proga politikė pristatė dviejų minučių trukmės socialinį vaizdo klipą, kuriuo, be kita ko, išreiškė paramą šeimų įvairovei.

Minėtame vaizdo klipe amerikiečiai, tarp jų ir apie ketinimą susituokti pasakojanti homoseksuali pora, kalba apie savo ateities planus. „Amerikiečiai ilgai kovojo, kad įveiktų ekonomiškai sunkų laikotarpį, tačiau mūsų šalyje vis dar yra viršesnių. Amerikiečiams reikia stiprios lyderės, ir aš noriu būti ta lydere,“ – tikino H. Clinton savo reklaminės kampanijos vaizdo klipe.

Paramą tos pačios lyties asmenų santuokai H. Clinton išreiškė dar 2013 metais ir nuo to laiko vis aktyviau pasisako už visišką LGBT* teisių įtvirtinimą. 2014 metais politikė pelnė pasimatymų programėlės „Grindr“ vartotojų įvertinimą už paramą LGBT* bendruomenei.

2011 metais Jungtinių Tautų viršūnių susitikime Ženevoje politikė aktyviai ragino užtikrinti LGBT* asmenų teises visame pasaulyje. „Kai kurie žmonės yra linkę galvoti, kad priklausymas LGBT* bendruomenei yra išimtinai Vakarų reiškinys, o kituose regionuose gyvenantys žmonės turi pagrindo jį atmesti. Tikrovė priešinga, – homoseksualūs asmenys gimsta ir turi teisę priklausyti kiekvienos pasaulio valstybės visuomenei. Jie priklauso įvairioms amžiaus grupėms, yra įvairių rasių ir tikėjimų. Tai – gydytojai ir mokytojai, ūkininkai ir bankininkai, kariai ir atletai. Ir nesvarbu, ar mes juos pažįstame ir pripažįstame, jie yra mūsų artimieji, draugai ir kaimynai. Buvimas homoseksualiu nėra Vakarų išradimas, tai – žmogiškoji realybė,“ – pabrėžė H. Clinton.