Europos parlamente pateiktos rekomendacijos dėl LGBT teisių strategijos sukūrimo

Europos Parlamento (EP) Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komitetas (LIBE), siekdamas panaikinti diskriminaciją lytinės tapatybės ir seksualinės orientacijos pagrindu, 2013 m. gruodžio 17 d. pateikė rekomendacijas dėl gėjų, lesbiečių, biseksualių ir transseksualių (LGBT) asmenų teisių apsaugos strategijos sukūrimo.

Per pastaruosius trejus metus Europos Parlamente ne kartą buvo bandoma sukurti veiksmingą LGBT asmenų strategiją, kuri veiktų visos Europos Sąjungos mastu. Panašios strategijos jau veikia romų integracijos, neįgaliųjų teisių apsaugos ir lyčių lygybės įtvirtinimo srityse.

LIBE pateiktoje rekomendacinio pobūdžio ataskaitoje dėl LGBT teisių apsaugos raginama kovoti su diskriminacija ir suteikti lygias teises ir galimybes visiems ES piliečiams įvairiose srityse, apimančias švietimą, darbo rinką, sveikatos priežiūrą ir socialinę rūpybą, prekių ir paslaugų teikimą, pilietybės suteikimo, šeiminio gyvenimo ir laisvo judėjimo reguliavimą, taikių susirinkimų ir saviraiškos laisvę, kovą su neapykantos nusikaltimais ir susidoroti kurstančia kalba, imigracijos, prieglobsčio suteikimo ir užsienio reikalų politikos nuostatas.

Šių metų gegužės mėn. 11 europarlamentarų išreiškė savo pritarimą LGBT teisių strategijos kūrimui. Roberta Metsola, Europos liaudies partijos (krikščionių demokratų) atstovė ir LGBT teisių intergrupės narė, teigia, kad „LGBT asmenys Europoje susiduria su rimtomis problemomis, tad valstybės privalo imtis veiksmų prieš diskriminaciją, smurtą ir neapykantos kurstymą“.

Už ataskaitos rengimą atsakinga Europos žaliųjų parlamentinės grupės narė ir LGBT teisių intergrupės viceprezidentė Ulrike Lunacek. Pasak jos, „ši ataskaita ragina Europos Komisiją laikytis nuoseklaus požiūrio LGBT asmenų teisių apsaugos srityje. Džiaugiamės, kad ataskaita sulaukė daugumos europarlamentarų pritarimo. Ketinu dirbti su visomis frakcijomis ir išspręsti kylančius klausimus ir abejones dėl ataskaitos, prieš pateikiant ją tolimesniam svarstymui plenarinėje sesijoje 2014 m. pradžioje“.