ESBO priklausančios valstybės pasmerkė Rusijos vykdomus nusikaltimus Čečėnijoje

Š. m. rugpjūčio 30 d. penkiolika Europos ir Šiaurės Amerikos valstybių, tarp jų ir Lietuva, išreiškė susirūpinimą ir pateikė reikalavimą Rusijai nutraukti žmogaus teisių pažeidimus ir pradėti skaidrius tyrimus dėl LGBTI asmenų persekiojimo Čečėnijoje (Rusijos Federacija).

Vyriausybės, veikiančios pagal Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO) priklausančius standartus ir joje galiojantį Vienos mechanizmą, kreipėsi į Rusiją siekiant panaikinti plačiai paplitusį nebaudžiamumą už LGBTI asmenų persekiojimą.

Praėjus daugiau kaip pusantrų metų po LGBTI asmenų persekiojimo Čečėnijoje paviešinimo, Rusijos Federacija atkakliai neigia kaltinimus LGBTI žmogaus teisių pažeidimais. Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai priklausanti Rusija į pareiškimą turi atsakyti per 10 dienų. Tikimasi, jog Rusija pradės tyrimą dėl nusikalstamos veikos autonominėje Čečėnijos Respublikoje ir suteiks paramą nukentėjusiesiems.

Pareiškimą dėl LGBTI asmenų persekiojimo Čečėnijoje pasirašė Danija, Estija, Suomija, Prancūzija, Vokietija, Islandija, Airija, Latvija, Lietuva, Nyderlandai, Norvegija, Švedija, Jungtinė Karalystė, Jungtinės Amerikos Valstijos ir Kanada.