Draugiški LGBT* šviesoforai glumina Londono gyventojus

Londone vis dar veikia š. m. birželio mėnesį vykusių LGBT* bendruomenės eitynių proga įrengti draugiški LGBT* šviesoforai, tačiau kai kuriuos Londono gyventojus jie verčia suglumti.

Londone gyvenantis Anthony Smithas pasakojo, kad šviesofore pamatęs dviejų susikibusių moterų siluetus jis nesuprato, kada gali pereiti gatvę.

Draugiškuose LGBT* šviesoforuose įprastą žaliąjį žmogutį pakeitė septyni skirtingi LGBT* asmenis simbolizuojantys paveikslėliai, kuriuose vaizduojamos rankomis susikibusios vyrų ar moterų poros, translyčiai asmenys. Šiais naujais simboliais pasipuošė apie 50 pėstiesiems skirtų šviesoforų Trafalgaro aikštėje ir gretimose gatvėse.

„Kai šviesoforas persijungė ėmė rodyti žalią šviesą, aš pamačiau du moteriškus simbolius ir pagalvojau: „Mano žmona gali pereiti su mano maža mergaite, bet ką daryti man ir mano berniukui?“ – naujienų portalui „The Express“ pasakojo dviejų vaikų tėvas.

„Tiesa, žmonės yra homoseksualūs ar translyčiai, nesvarbu, man tai nekelia bėdų, tačiau pakeisti šviesofori man atrodo klaidinantys“, – komentavo trijų vaikų tėvas Paulas LePatourel.

„Vienas geriausių dalykų šiame mieste yra mūsų skirtumai ir kiekvienas londonietis turėtų didžiuotis tuo, kas yra“, – teigė Londono meras Sadiq Khan, kai birželį buvo įdiegti naujieji šviesoforai. – „Aš labai didžiuojuosi mūsų vietos LGBT* bendruomene ir kaip meras laukiu glaudaus bendradarbiavimo su jos atstovais“, – pridūrė jis.