Dirbtuvės, keičiančios požiūrius

Pirmasis Lietuvoje Biseksualių asmenų dienos minėjimas Lietuvoje; vienintelė organizacija Rytų Europoje, organizuojanti specialius renginius šia proga. Tokia garbė ir atsakomybė lydėjo vakarykštes dirbtuves-paskaitą LGBT* centre, Vilniuje.

Sušiai padėjo išjudinti susirinkusiuosius, kurie po to jau drąsiai dalyvavo specialiame „biseksualiame“ Bingo žaidime. Biseksualių žmonių nematomumas ir jų patiriamų problemų ignoravimas yra vienas svarbiausių dalykų, į kuriuos asociacija LGL siekė atkreipti dėmesį.

Pirmiausia, tam reikalingos žinios, kurių ir buvo suteikta paskaitų metu. Savanorių parengti pristatymai ir interaktyvios diskusijos supažindino renginio svečius su tokiomis temomis kaip fizinė ir psichinė sveikata, atsiskleidimas, svarbiausi terminai bei biseksualumo vieta LGBT* judėjime.

Viena susitikimo organizatorių, LGL savanorė Diana, džiaugėsi dideliu dalyvių skaičiumi ir aktyvumu: „Vakarėlis praėjo puikiai, o svarbiausia, kad buvo daug žmonių, apsilankiusių LGBT* centre pirmą kartą. Rengdami teminius renginius, galime pasiekti įvairesnę auditoriją – tiek bendruomenės narius, tiek jų draugus.“

Štai Agnė LGBT* centre lankėsi pirmą kartą, nors LGL veiklose dalyvavo ne kartą. „Atėjau, nes labai mažai žinau apie biseksualių asmenų vietą visuomenėje, jų patirtis ir problemas, su kuriomis jie susiduria. Taip pat patiko, kad savo akimis galėjome pamatyti, kokie stereotipai apie biseksualius asmenis labiausiai paplitę.“ – mintimis dalijosi mergina. „Renginio metu tvyrojo tikrai draugiška aplinka, labai džiaugiuosi sudalyvavusi,“ – apibendrino ji.

Šis renginys – Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo 2009-2014 periodo NVO Programos Lietuvoje remiamo projekto „Link praktinio LGBT* teisių įgyvendinimo Lietuvoje“ dalis.

 Renginys organizuojamas pagal projektą “C.O.D.E.: Atsiverkime įvairovei ir lygybei“. Projektą remia Europos Sąjungos užimtumo ir socialinio solidarumo programa PROGRESS.

eea grants progress