Dėl homofobiškų žinučių Graikijos ministras atsistatydino po vienintelės darbo dienos

Š. m. rugsėjo 24 dieną dėl asmeninėje socialinio tinklapio „Twitter“ paskyroje paskelbtų homofobiškų ir antisemitinių žinučių naujai paskirtas Graikijos transporto ministras atsistatydino vos po vienos darbo dienos.

Graikijos ministras pirmininkas Aleksis Tsipras Dimitrį Kammeną susisiekimo ministru paskyrė po valdančiosios koalicijos su nepriklausoma dešiniųjų partija, pasisakančia prieš LGBT* bendruomenės atstovų teises, sudarymo. Šios partijos narys D. Kammenos buvo paskirtas transporto ministru, nepaisant jau anksčiau viešai išsakytų homofobiškų ir antisemitinių komentarų.

Oficialiose naujojo Graikijos susisiekimo ministro socialinių tinklapių „Twitter“ ir „Facebook“ paskyrose netrukus pasirodė komentarai, kuriuose ministras Atėnuose vykstančias LGBT* bendruomenės eitynes pavadino „apgailėtinomis“. Šie komentarai vėliau buvo pašalinti ir D. Kammenos viešai neigė juos parašęs, sakydamas, kad jis „smerkia“ homofobiją ir antisemitizmą.

Netrukus politikas atsistatydino iš pareigų, savo sprendimą motyvuodamas „nacionaliniais interesais“ bei siekiu netrukdyti „tinkamai valdžios veiklai“, ir toliau įrodinėja „griežtai smerkiantis homofobiją“.