Danijoje daugėja hormoninio gydymo siekiančių nepilnamečių

Danijoje daugėja translyčių nepilnamečių, kurie kreipiasi į gydymo įstaigas dėl hormoninio gydymo. Nors spėta, jog dėl brendimą stabdančio hormoninio gydymo kreipsis apie 50 translyčių jaunuolių, šis skaičius tokį gydymą siūlančioje klinikoje Kopenhagoje 2016 metais pasiekė 130.

Danijoje brendimą stabdantis hormoninis gydymas prieinamas 12 ir daugiau metų sulaukusiems translyčiams paaugliams, o 16-os šie jaunuoliai gali pradėti lyties pakeitimo procedūrą.

„Didelis tokių medicininių paslaugų populiarumas rodo, kad jos reglamentuotos per vėlai. Nuo šiol nepilnamečiai asmenys gali gauti konsultacijas dėl brendimą standančio gydymo. Nepageidaujamas Adomo obuolio susiformavimas ar platėjantys klubai gali negrįžtamai paveikti translyčio paauglio kūną,“ – komentavo klinikos atstovė Linda Thor Pedersen.

Švedijoje ir Jungtinėje Karalystėje taip pat stebimas šių medicininių paslaugų populiarėjimas. 2012 metais dėl brendimą stabdančio gydymo kreipėsi 4 translyčiai paaugliai, o 2016 metais – 200. Į Trevistoko kliniką Jungtinėje Karalystėje kasmet kreipiasi 50 proc. daugiau translyčių paauglių.