Dalyvauti „Baltic Pride“ eitynėse atvykusi Švedijos ministrė Birgitta Ohlsson: tai bus laisvės Europoje lakmuso popierėlis

Vilniaus centre šeštadienį vyksiančios seksualinių mažumų eitynės „Už lygybę“ – puiki pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai pradžia, pareiškė dalyvauti jose atvykusi Švedijos Europos reikalų ministrė Birgitta Ohlsson.

„Didžiuojuosi būdama čia. Tai – jau ketvirtas kartas, kai lankausi Lietuvoje kaip ministrė, – penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo viešnia ir patikino matanti Lietuvos progresą šioje srityje. – Eitynės yra geras pirmininkavimo ES Tarybai startas. Tai yra fantastiškas renginys.“

B.Ohlsson šeštadienį žygiuos Gedimino prospektu su šimtais seksualinių mažumų atstovų ir žmogaus teisių aktyvistų. Ji, nors laukėsi kūdikio, dalyvavo ir 2010 m. eitynėse. „Mus gynė dukart daugiau policinininkų, nei buvo dalyvių. Tūkstančiai protestuotojų skandavo neapykantos kupinus šūkius“, – prisiminė ministrė.

„Didžiuojuosi galėsianti žygiuoti pagrindine Vilniaus gatve. Tai – didelis pasiekimas man“, – kalbėjo viešnia. Ji taip pat sukritikavo Vilniaus miesto savivaldybės atsisakymą neišduoti leidimo organizatoriams eitynes rengti Gedimino prospekte.

Plačiau skaitykite portale 15min.lt