Dalyvauk „Vaivorykštės dienų“ renginiuose – pasisakyk už LGBT saviraiškos laisvę

Lietuvoje ruošiamasi ypatingai pažymėti gegužės 17-ąją, tarptautinę dieną prieš homofobiją ir transfobiją (angl. akronimas IDAHOT). Šia proga asociacija Lietuvos gėjų lyga (LGL) kartu su partneriais visus kviečia į renginių ciklą „Vaivorykštės dienos 2014“. Trečiąkart Lietuvoje vyksiančios „Vaivorykštės dienos“ – dalis tarptautinės kampanijos, kurios tema – saviraiškos laisvė. Saviraiškos laisvės ribojimus vis dar patiria daugelio pasaulio šalių lesbiečių, gėjų. biseksualų ir transseksualų bendruomenės.

„Lietuva buvo paskutinioji iš Baltijos šalių, pagrindinėje sostinės gatvėje leidusi organizuoti taikias eitynes „Už lygybę“. Pernai tik po alinančio teismų maratono pavyko įrodyti, kad eitynių draudimams nėra pagrindo, kad Konstitucijoje įtvirtinta žmonių saviraiškos laisvė turi būti gerbiama ir užtikrinama“, – sako LGL žmogaus teisių ekspertai. Visuomenei bus pristatytas 2013-ųjų metų eitynėms „Už lygybę“ skirtas fotoalbumas. Pristatymas vyks gegužės 21 d. Šiuolaikinio meno centre, Vilniuje.

Nuo gegužės 7 d. daugiau nei tris savaites truksiantys „Vaivorykštės dienų 2014″  renginiai vyks ne tik sostinėje, bet ir Kaune bei Klaipėdoje. Programoje numatytos paskaitos, kino filmų peržiūros, diskusijos bei protmūšis žmogaus teisių tema. Gegužės 17-ąją švęsti drauge vilniečius ir miesto svečius kvies „Vaivorykštės“ autobusas.

Tarptautinei dienai prieš homofobiją ir transfobiją paminėti trylikos valstybių ambasados Lietuvoje organizuoja jungtinį priėmimą, kuriuo bus siekiama atkreipti dėmesį į būtinybę vienyti jėgas siekiant žmogaus teisių užtikrinimo visiems.

Primename, kad 1990 gegužės 17 – ąją Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) iš psichinių ligų sąrašo išbraukė homoseksualumą. 

„Vaivorykštės dienos“ – dalis projekto Link praktinio LGBT* teisių įgyvendinimo Lietuvoje“, finansuojamo pagal Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo 2009-2014 m. periodo NVO programą.

Asmuo kontaktams:

Raminta Biziulevičiūtė

Ryšių su visuomene koordinatorė

El.p.: raminta@gay.lt

Mob.nr.: + 370 64 500 197