D. Trumpas ramino LGBT* bendruomenę: nebijokite

Š. m. lapkričio 13 dieną JAV išrinktasis prezidentas Donaldas Trumpas žadėjo ryžtingai įgyvendinti savo konservatyvią programą, siūlydamas kandidatus į laisvas vietas Aukščiausiajame Teisme, kovodamas su imigracija ir mažindamas mokesčius, bet taip pat stengėsi nuraminti susirūpinusius amerikiečius, kad jo vadovavimo nereikia bijoti.

Tačiau kalbėdamas apie konkrečius klausimus D.Trumpas leido suprasti esantis nusiteikęs kietai stumti dešiniąją programą. Jis žadėjo paskirti į Aukščiausiąjį Teismą teisėjus, nusistačiusius prieš abortus ir palaikančius amerikiečių teisę turėti šaunamųjų ginklų. „Teisėjai bus palaikantys teisę į gyvybę“, – D.Trumpas sakė CBS.

D.Trumpas anksčiau užsiminė, kad yra linkęs palikti bent dalį vadinamojo „Obamacare“ sveikatos apsaugos įstatymo. Be kita ko, jis sakė linkęs palikti galioti nuostatą, kad draudikai negali atsisakyti apdrausti asmenų, kuriems nustatyta tam tikra „išankstinė sveikatos būklė“. Prieš įsigaliojant šiam įstatymui draudikai galėdavo atsisakyti apdrausti iš esmės dėl bet kokios ligos.

Buvo ir daugiau ženklų, kad kai kuriose srityse D.Trumpas ketina siekti kompromiso. Jis pasiuntė signalą, kad nesieks atšaukti įstatymo, įteisinančio tos pačios lyties asmenų santuokas federaliniu lygmeniu.

„Tai įstatymas. Tai buvo nuspręsta Aukščiausiajame Teisme. Noriu pasakyta, kad šis reikalas baigtas“, – D.Trumpas sakė, kai buvo paklaustas, ar palaiko santuokų lygybę. „Ir man tai tinka“, – pridūrė jis.