Čilėje pristatytas tos pačios lyties asmenų santuokos projektas

Gruodžio 6 dieną Čilės parlamento narys ir šalies LGBT* organizacija pristatė įstatymo projektą, kuris įtvirtintų tos pačios lyties porų teisę sudaryti santuoką.

Organizacijos „Homoseksualių asmenų integracijos ir išlaisvinimo judėjimas“ bei parlamento ir krikščionių demokratų partijos nario Gabrielio Silbero Romo inicijuotu įstatymo projektu siūloma keisti Čilės santuokos įstatymą.  Šalies parlamentui, sudarytam iš Senato ir Atstovų Rūmų, pritarus šiam projektui santuoka būtų apibrėžiama kaip dviejų žmonių sąjunga, kurią sudaro ne vyras ir moteris, o sutuoktiniai, turintys teisę auginti vaikus.

„Siūlomu įstatymo projektu siekiame panaikinti istoriškai susiklosčiusią diskriminaciją, kuri paveikia žmones vien todėl, kad jie myli ir gyvena su tos pačios lyties žmogumi. Šio įstatymo projekto pamatas – pagarba šeimų įvairovei“, – rašoma organizacijos pranešime spaudai.

Čilės parlamente šiuo metu svarstomas vienalyčių porų civilinę partnerystę įteisinantis projektas, kuriam š. m. spalį pritarė šalies Senatas, o Atstovų Rūmų nariai dėl pasiūlymo balsuos vėliau.