Britų atlikėjas Samas Smithas džiaugiasi, kad jo muzikos klausosi ir homofobai

Lyriškomis dainomis visame pasaulyje išgarsėjusio 23-ejų metų amžiaus Jungtinės Karalystės dainininko Samo Smitho nuotrauka pasirodė jubiliejiniame prancūziško leidinio gėjams „Têtu“ viršelyje. 20 metų sukaktį švenčiančiam žurnalui homoseksualus dainininkas pareiškė, jog jam „patinka, kad, galbūt, yra homofobų, klausančių jo muziką ir nežinančių, kokia jo tikroji seksualinė orientacija.“

„Man patinka idėja, kad mano įrašų klausosi ir homofobai, kurie neturi nė menkiausio supratimo, kad esu gėjus. Norėčiau tapti viso pasaulio homoseksualių jaunuolių balsu. Neseniai įkūriau specialų fondą jaunuoliams, kurie patiria įvarius sunkumus,“ – komentavo populiariosios muzikos atlikėjas.

Keturių „Grammy“ statulėlių laimėtojas apie ketinimus atsidėti labdaringai veiklai prabilo dar š. m. vasario mėnesį. Samo Smitho įkurtas fondas skirs lėšas homoseksualiems vaikinams įvairiose šalyse, kurie patiria sunkumų dėl atsiskleidimo. „Labai gerai žinau, kad dar nepasiekėme to, ką seniai turėjome pasiekti. Todėl darau viską, kad paspartinčiau pokyčius. Tačiau viską darau tam tikru būdu, savaip“, – pridūrė dainininkas, praeityje tikinęs nenorintis būti LGBT* bendruomenės balsu.

Š. m. kovo 9 dieną populiarus britų dainininkas Samas Smithas interviu dienraščiui „The Sun“ atskleidė, jog paauglystėje buvo tapęs homofobinių patyčių auka. 2014 metų gegužę viešai homoseksualumą pripažinęs Samas Smithas privačiame gyvenime savo seksualinės orientacijos neslėpė nuo paauglystės.

2014 metais nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL atlikto tyrimo duomenimis, aštuoni iš dešimties homoseksualių ar biseksualių 16-20 metų amžiaus jaunuolių Lietuvoje susidūrė su homofobinėmis ar bifobinėmis patyčiomis mokykloje. Šiems mokiniams teks išgyventi ir patyčių pasekmes: nepasitikėjimą savimi, stresą, o kraštutiniais atvejais – depresiją ar mintis apie savižudybę. Tad labai svarbu, kad mokytojai užimtų aiškią poziciją homofobinių patyčių atžvilgiu, o visa mokyklos bendruomenė žinotų, jog šis reiškinys mokykloje bus pastebėtas ir yra netoleruotinas.

Asociacija LGL primena, kad jei jus aplanko mintys apie depresiją ar savižudybę, galite susisiekti su „Jaunimo linijoje“ budinčiais savanoriais konsultantais (tel.: 8 800 28888, skambinti galima VISĄ PARĄ). Linijoje budintiems konsultantams yra vedami LGBT* jautrumo mokymai, todėl į visus Jūsų klausimus bus atsakyta pagarbiai ir palaikančiai.

Taip pat galite skambinti į LGL biurą (tel.: 8 5 2610314, d.d. 9:00-18:00) arba rašyti mums elektroniniu paštu office@gay.lt. Į Jūsų užklausimą mūsų darbuotojų kolektyvo nariai atsakys per 24 val.