„Baltic Pride“ eitynių dalyvė: „Tikiu, kad Lietuvoje įmanoma gyventi laimingai“

„Europa žiūri, Lietuvai laikant homoseksualų parado testą“, – šeštadienį vykusias eitynes „Už lygybę“ apibendrino įtakingo Danijos dienraščio „Politiken“ tinklalapis. Renginys, kurį apkartino garsūs protestuotojų įžeidinėjimai, užgaulūs plakatai ir politikų pasipriešinimas policininkams, tapo spjūviu danams, kurie surinko pinigų, kad Vilniuje būtų galima iškabinti žmogaus teisėms skirtų plakatų.

Prieš pat eitynes pasirodžiusios publikacijos autorius pradėjo nuo frazės, kad homoseksualai ir translyčiai asmenys žygiuos šalyje, kurioje diskriminacijos lygis yra rekordinis Europos Sąjungoje (ES).

Rašinio heroje tapo Ing Stankė, save vadinanti queer (šia sąvoka apibūdinami asmenys, kurie nėra heteroseksualūs ar heteronormatyvūs ir neidentifikuoja savęs binarėje lyčių sistemoje). Ing traukia moterys, bet ji nemėgsta būti priskiriama kažkuriai lyčiai ar lytinei tapatybei.

Todėl kūdikystėje gautą vardą Ingrida ji sutrumpino iki neutralaus Ing. Dukters paslaptį išsiaiškinusi mama pasiūlė jai kreiptis į psichologą, o gatvėje vyriškai apsikirpusią merginą lydėdavo nuostabos kupini žvilgsniai.

Plačiau skaitykite portale 15min.lt