BALTIC PRIDE eitynės “Už lygybę!” sugrįžta į Vilnių

Negalėjome tuo  patikėti, tačiau Batic Pride eitynės „Už lygybę!” jau trečią kartą sugrįžta į Vilniaus miesto gatves. Šį kartą dar drąsiau, dar džiaugsmingiau, dar spalvingiau – „MES ESAME ŽMONĖS, NE PROPAGANDA!” Prisidėk prie LGBT* Sąjūdžio Lietuvoje ir TU! Jau birželio 18 d. margaspalvė minia pajudės centrine Vilniaus miesto gatve siųsdama labai aiškią ir paprastą žinutę – lygybė ir įvairovė yra mūsų visuomenės turtas, o ne jos trūkumas. Prisijunk prie mūsų ir parodyk jiems visiems, koks drąsus, draugiškas ir tolerantiškas yra mūsų visų Vilnius.

Birželio 18 d. (šeštadienio) vidurdienį pradedame rinktis Gedimino prospekto atkarpoje ties Lukiškių aikšte (tarp J. Tumo-Vaižganto ir Vasario 16-osios gatvių). Kolona Gedimino prospektu link Katedros aikštės pajudės 13 val. Pasiekę Katedros aikštę, Šventaragio gatve pasuksime link Bernardinų sodo, į kurį įeisime pro Barboros Radvilaitės gatvėje esančius pagrindinius miesto parko vartus. Bernardinų sode prie „grojančio fontano“ rasime nedidelę sceną, nuo kurios bus sakomos eitynes užbaigiančios kalbos. Į Bernardinų sodą turėtume atvykti apie 15 val., o renginį užbaigsime apie 16 val.

13092094_10154206118804650_605953837232898051_nPasibaigus bendruomenės renginiui, Bernardinų sodo prieigose Jūsų lauks nemokami autobusai, kurie Jums padės nuvykti į menų fabriką LOFTAS, kur nuo 16 val. prasidės baigiamasis Baltic Pride Park koncertas. Koncerto metu turėsite unikalią galimybę išvysti legendinę Eurovizijos dainų konkurso nugalėtoją Dana International, šių metų Lietuvos atstovą Eurovizijoje Donny Montell, pasaulinio garso didžėjų iš Prancūzijos DJ Leomeo, drag karalienę iš Belgijos LaDiva Live ir kitus. Būtinai prisijunkite prie mūsų, nes renginys menų fabrike LOFTAS yra absoliučiai nemokamas!

Atkreipiame dėmesį, kad jokia išankstinė registraciją į Batic Pride eityne „Už lygybę!” NĖRA REIKALINGA. Su savimi pasiimkite gerą nuotaiką, dar geresnę kompaniją ir prisijunkite prie mūsų birželio18 d. (šeštadienį) tarp 12 ir 13 valandos Gedimino prospekto atkarpoje ties Lukiškių aikšte. Tuo atveju, jei planuojate žygiuoti su didesne nei dešimties (10) asmenų grupe, labai mums padėtumėte užpildydami šią informacinę anketą.

Kadangi viešojoje erdvėje dažnai susiduriame su įvairiais mitais ir stereotipais,  gaubiančiais Baltic Pride eitynių „Už lygybę!” renginį, pasinaudosime unikalia galimybe ir atsakysime į dažniausiai mūsų oponentams iškylančius klausimus!

  1. AŠ ESU LABAI TOLERANTIŠKAS, TAČIAU NIEKAIP NESUPRANTU, KODĖL JIEMS REIKIA DEMONSTRUOTIS?

Baltic Pride eitynėmis „Už lygybę!” nesiekiame demonstruoti intymių savo gyvenimo aspektų, o norime atkreipti Lietuvos visuomenės ir politikų dėmesį į problemas, su kuriomis kasdieną susiduria LGBT* bendruomenės nariai. Šiemet žygiuojame siekdami panaikinti Lietuvoje galiojantį „homoseksualumo propagandos“ įstatymą ir paskatinti visuomenės diskusiją dėl būtinybės teisiškai pripažinti tos pačios lyties šeimas.

  1. ŠIS RENGINYS YRA LABAI BLOGAS PAVYZDYS MŪSŲ JAUNAJAI KARTAI, NES SKATINA EKSPERIMENTUOTI.

Visi LGBT* asmenys vienokia ar kitokia apimtimi užaugo tradiciniu (t.y. heteroseksualiu) modeliu paremtose šeimose, todėl galima daryti išvadą, jog seksualinė orientacija ar lytinė tapatybė yra ne pasirenkamas, o įgimtas žmogaus tapatybės aspektas. Taip pat galime patikinti, jog pamatę džiugiai nusiteikusią LGBT* asmenų minią, gėjumi netapsite labiau nei jau esate dabar. Galiausiai, blogas pavyzdys jaunajai kartai yra ne visuomenėje egzistuojanti įvairovė, o nevaržoma homofobija, neapykanta ir agresija.

  1. KODĖL EITYNES RENGIA GĖJAI, O NE LESBIETĖS?

Baltic Pride eitynės „Už lygybę!” yra skirtos lesbietėms, gėjams, biseksualiems ir translyčiams (LGBT*) asmenims, jų draugams, rėmėjams bei visiems tolerantiškai bei taikiai nusiteikusiems žmonėms.

  1. AR PETRAS GRAŽULIS JUMS MOKA, KAD KIRŠINTUMĖTE VISUOMENĘ?

Jei per 2013-ųjų metų Baltic Pride eitynes „Už lygybę!” Petras krito veidu į grindinį, nerimaujame, kad šiemet Petras gali šauti net į dangų. Birželio 18 d. Petrą prašome pasilikti namuose ar užsiimti kita visuomenei naudinga veikla. Petras Gražulis į Baltic Pride 2016 eitynes „Už lygybę!” kviečiamas nėra – šiame taikiame renginyje agresoriai nėra pageidaujami. UŽ LIETUVĄ, VYRAI!

  1. AR PO BALTIC PRIDE EITYNIŲ GĖJAI STEIGS SAVO PARTIJĄ IR DAKYVAUS SEIMO RINKIMUOSE?

Baltic Pride 2016 eitynių „Už lygybę!” organizatoriai visus renginio dalyvius ragina būtinai dalyvauti 2016 m. spalio mėnesį vyksiančiuose Seimo rinkimuose ir balsuoti už politikus, kurie pasisako už konstitucinių žmogaus teisių užtikrinimą visiems Lietuvos Respublikos piliečiams be išimties.

Iki susitikimo birželio 18 d. Gedimino prospekte!!!

Baltic Pride 2016 eitynių „Už lygybę!” renginys socialiniame tinke FaceBook.

Pilną Baltic Pride 2016 festivalio programą galite rasti čia.

Baltic Pride 2016 eitynes „Už lygybę!” organizuoja Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL. Jei turite papildomų klausimų, rašykite mums el. paštu office@gay.lt.