„Baltic Pride“ 2019 festivalio šūkis: „Mes esame šeima“

Reaguodama į kandidatų į Lietuvos Respublikos prezidentus debatų metu tam tikrų prezidentinių reitingų lyderių išsakytas pozicijas tos pačios lyties asmenų santuokos ir partnerystės klausimu, „Baltic Pride“ 2019 organizatorė Nacionalinė LGBT teisių organizacija LGL paskelbė artėjančio festivalio šūkį: „Mes esame šeima“.

Nacionalinės LGBT teisių organizacijos LGL vadovo Vladimiro Simonko įsitikinimu, kai kurie kandidatai į prezidentus savo pasisakymais rodo nepagarbą Konstituciniam Teismui, kuris ne kartą savo sprendimuose nurodė, jog konstitucinė šeimos samprata yra neutrali lyties požiūriu ir negali būti kildinama tik iš santuokos instituto.

„Tai, kad kai kurie kandidatai į Lietuvos Respublikos prezidentus ignoruoja šių metų pradžioje Konstitucinio Teismo priimtą nutarimą rodo nepagarbą pagrindiniam šalies įstatymui ir politinės valios įtvirtinti mažumų teises trūkumą“, – tikina Vladimiras Simonko.

Konstitucinis Teismas ne kartą atkreipė dėmesį, kad Konstitucija gina individo teises ir tik besivadovaujanti pagarba kiekvieno žmogaus orumui valstybė gali būti laikoma iš tikrųjų demokratine. Demokratinėje teisinėje valstybėje tam tikru laikotarpiu vyraujančios daugumos visuomenės narių nuostatos ar stereotipai negali būti konstituciškai pateisinamu pagrindu diskriminuoti asmenis vien dėl jų seksualinės orientacijos ir (ar) lytinės tapatybės, riboti Konstitucijos užtikrinamą teisę į asmeninio ir šeimos gyvenimo, santykių su kitais šeimos nariais, apsaugą.

Nacionalinės LGBT teisių organizacijos vadovas Vladimiras Simonko tikina, jog birželio 8 dieną Vilniuje vyksiančių „Baltic Pride“ eitynių šūkiu „Mes esame šeima“ bus siekiama priminti valdžios atstovams apie tai, kad tos pačios lyties asmenų šeimos Lietuvoje egzistuoja, tačiau nėra teisiškai pripažįstamos. Šiuo metu Lietuva yra viena iš šešių Europos Sąjungos valstybių, kuriose vienalyčių porų santykiai nėra pripažįstami. Tos pačios lyties porų santykiai jokia forma nepripažįstami Lietuvoje, Latvijoje, Lenkijoje, Slovakijoje, Rumunijoje ir Bulgarijoje.

„Kartu žygiuodami „Baltic Pride“ eitynėse mes drąsiai ir aiškiai pasakysime tai, ką Konstitucinis Teismas tik patvirtino: tos pačios lyties poros yra šeima. Tikimės, kad „Baltic Pride“ eitynių šūkis „Mes esame šeima“ bus išgirstas politikų ir jiems nebus taip lengva ignoruoti raginimus Konstitucinio Teismo sprendimą įgyvendinti praktikoje. Viliuosi, kad naujai išrinkta(s) Lietuvos Respublikos prezidentė (-as) parodys politinę lyderystę siekiant užtikrinti kiekvieno Lietuvos piliečio teises“, – sako Vladimiras Simonko.